Zamień PITy na benefity – ostatnie dni na złożenie zeznania podatkowego. Poznań zachęca, by rozliczać się w stolicy Wielkopolski

Miasto przypomina, że wpływy z podatków stanowią ważną część budżetu miejskiego. Jak podaje, koło 40% każdego PITu trafia do miejskiej kasy. Oznacza to, że pieniądze na swój sposób „wracają” do podatników – w inwestycjach miejskich, nowoczesnym taborze komunikacji miejskiej, remontach ulic i chodników czy budowach nowych placówek oświatowych. Na rozliczających się w Poznaniu czeka także […]

Miasto przypomina, że wpływy z podatków stanowią ważną część budżetu miejskiego. Jak podaje, koło 40% każdego PITu trafia do miejskiej kasy. Oznacza to, że pieniądze na swój sposób „wracają” do podatników – w inwestycjach miejskich, nowoczesnym taborze komunikacji miejskiej, remontach ulic i chodników czy budowach nowych placówek oświatowych.

Na rozliczających się w Poznaniu czeka także ulga przy zakupie biletów na karcie PEKA, dzięki zniżce jaką jest bilet metropolitalny.

Miasto przypomina także, że do rozliczenia w Poznaniu, nie jest konieczny meldunek. Wystarczy mieszkać w stolicy Wielkopolski, a w zeznaniu podatkowym wpisać poznański adres i dane właściwego urzędu skarbowego. O zmianie należy poinformować pracodawcę.