To tego egzaminu najczęściej boją się maturzyści – dziś matura z matematyki

Matematyka od 2010 roku jest przedmiotem obowiązkowym na maturze. Choć młodzież zdążyła się już z tą myślą oswoić, to “królowa nauk” nadal wzbudza najwięcej obaw. “Nie czuję się mocna z matematyki. O wiele lepiej radzę sobie z językiem polskim i biologią, ale matematyka jest moim zdaniem trudniejsza”Matylda, tegoroczna maturzystka “Nie mam problemów z matematyką i […]

Matematyka od 2010 roku jest przedmiotem obowiązkowym na maturze. Choć młodzież zdążyła się już z tą myślą oswoić, to “królowa nauk” nadal wzbudza najwięcej obaw.

“Nie czuję się mocna z matematyki. O wiele lepiej radzę sobie z językiem polskim i biologią, ale matematyka jest moim zdaniem trudniejsza”

Matylda, tegoroczna maturzystka

“Nie mam problemów z matematyką i wiem, że na pewno zdam, ale ten egzamin najbardziej mnie stresuje, bo nie czuję się pewnie w tym przedmiocie. Na pewno będę mieć wynik niższy niż z pozostałych przedmiotów”

Karolina, tegoroczna maturzystka

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00. Na jego napisanie, maturzyści mają 170 minut. Do dyspozycji każdego są tablice matematyczne oraz kalkulator. Jest to bardzo duże ułatwienie, a dla niektórych nawet dowód na to, że egzamin jest… najprostszy ze wszystkich.

“W tablicach jest wszystko, każdy potrzebny wzór. Wystarczy podłożyć dane z zadania i dostanie się wszystkie punkty. Nawet w obliczeniach się nie pomylimy, bo można korzystać z kalkulatora. Nie wiem, dlaczego ludzie się aż tak boją tego egzaminu”

Mateusz, tegoroczny maturzysta

Oprócz tego, każdy piszący może miec przy sobie także cyrkiel i linijkę.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w środę.