Powiat poznański rozpoczyna kolejną edycję akcji bezpłatnych szczepień przeciw HPV

Powiat Poznański od lat oferuje i stara się rozszerzać zakres finansowanych przez samorząd bezpłatnych szczepień. Jak podkreśla starosta poznański, Jan Grabkowski, w przypadku szczepionek przeciw HPV, podanie zalecanych trzech dawek zmniejsza ryzyko zachorowania nawet o 70-90%. W tym roku, na realizację programu bezpłatnych szczepień, powiat wyda 600 tysięcy złotych. Szczepienia przeciw HPV rozpoczynają się dzisiaj, […]

Powiat Poznański od lat oferuje i stara się rozszerzać zakres finansowanych przez samorząd bezpłatnych szczepień. Jak podkreśla starosta poznański, Jan Grabkowski, w przypadku szczepionek przeciw HPV, podanie zalecanych trzech dawek zmniejsza ryzyko zachorowania nawet o 70-90%.

W tym roku, na realizację programu bezpłatnych szczepień, powiat wyda 600 tysięcy złotych.

Szczepienia przeciw HPV rozpoczynają się dzisiaj, 10 maja. Skierowane są do dziewczynek urodzonych w 2004 roku, a także tych z rocznika 2003, jeśli nie skorzystały z programu w poprzedniej edycji.

Ze względu na fakt, że program ochrony wymaga podania trzech dawek szczepień, pierwsza z nich musi zostać podana najpóźniej do końca lipca, by zdążyć podać pozostałe zgodnie z harmonogramem.

Harmonogram szczepień, a także więcej informacji na temat programu można uzyskać od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu 61 847 04 54, w siedzibie EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31, a także na stronie internetowej powiatu poznańskiego.