Powiat poznański rozpoczyna kolejną edycję akcji bezpłatnych szczepień przeciw HPV

Powiat poznański rozpoczyna akcję bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi HPV, skierowaną do młodych mieszkanek powiatu. Ochrona obejmuje podanie trzech dawek szczepionek.

Powiat Poznański od lat oferuje i stara się rozszerzać zakres finansowanych przez samorząd bezpłatnych szczepień. Jak podkreśla starosta poznański, Jan Grabkowski, w przypadku szczepionek przeciw HPV, podanie zalecanych trzech dawek zmniejsza ryzyko zachorowania nawet o 70-90%.

W tym roku, na realizację programu bezpłatnych szczepień, powiat wyda 600 tysięcy złotych.

Szczepienia przeciw HPV rozpoczynają się dzisiaj, 10 maja. Skierowane są do dziewczynek urodzonych w 2004 roku, a także tych z rocznika 2003, jeśli nie skorzystały z programu w poprzedniej edycji.

Ze względu na fakt, że program ochrony wymaga podania trzech dawek szczepień, pierwsza z nich musi zostać podana najpóźniej do końca lipca, by zdążyć podać pozostałe zgodnie z harmonogramem.

Harmonogram szczepień, a także więcej informacji na temat programu można uzyskać od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu 61 847 04 54, w siedzibie EDICTUM przy ul. Mickiewicza 31, a także na stronie internetowej powiatu poznańskiego.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.