Trwa usuwanie skutków wczorajszego wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach

Cały czas trwają utrudnienia po wczorajszym wykolejeniu 12 z 33 wagonów pociągu towarowego przewożącego węgiel. Do wypadku doszło we Wronkach, przez co zablokowana jest trasa kolejowa Poznań-Krzyż-Szczecin.

Do zdarzenia doszło w czwartek, po godzinie 16:15, pomiędzy dwoma wiaduktami kolejowymi – na ul. Powstańców Wielkopolskich oraz Sierakowskiej. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych, jednak wagony i wysypany na tory węgiel blokują przejazd pociągów towarowych i osobowych na trasie Poznań – Krzyż – Szczecin.

Od wczoraj, pociągi notują nawet po kilka godzin opóźnień. Przewoźnicy uruchomili autobusową komunikację zastępczą i skierowali pociągi objazdami, co wydłuża czas przejazdu.

Prace związane z usuwaniem skutków zdarzenia trwają od wczorajszego popołudnia. Część nzarówno nieuszkodzony jak i uszkodzonych wagonów udało się już odholować. Niestety, w miejscach, gdzie węgiel wysypał się pod wiaduktem, nie jest możliwe użycie ciężkiego sprzętu, dlatego towar musi być zbierany ręcznie.

Utrudnienia w ruchu kolejowym mogą potrwać do dzisiejszego wieczora, jednak nawet po wznowieniu ruchu na trasie, opóźnienia z pewnością będą notowane jeszcze przez wiele godzin, zanim ruch powróci do normy.

Podczas dzisiejszych prac doszło do zdarzenia, które wydłuży czas akcji. Podczas ściągania z platformy przewrócił się pojazd gąsienicowy. Kolejarze muszą go teraz podnieść i ustawić, by kontynuować działania.

Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów dostępne są na stacjach i przystankach oraz w punktach informacji przewoźników.

Przyczyny zdarzenia badać będzie specjalna komisja.