Wspólna niedziela na Zamku – piknik w Parku Mickiewicza

Już jutro odbędzie się majowa Wspólna Niedziela na Zamku, której elementem będzie m.in. piknik w Parku Adama Mickiewicza.

Wspólne Niedziele na Zamku to część całorocznego projektu “Pochwała wolności”, który powstał w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tym razem, po raz pierwszy, działania w ramach cyklu odbędą się nie tylko w Zamku, ale także w okolicach, w tym m.in. w Parku Adama Mickiewicza.

Już o godzinie 12:00 warto skorzystać z możliwości zwiedzania Zamku i okolic z przewodnikiem. Zbiórka w południe w Holu Wielkim. Udział jest bezpłatny.

O godzinie 13:00 rozpocznie się Piknik w Parku Mickiewicza. Tam, uczestnicy będą mogli posłuchać prelekcji o wolności i ekonomii, a także zobaczyć prezentacje ciekawych inicjatyw z zakresu ekonomii społecznej.

Uczestnicy dowiedzą się m.in. na czym polega spółdzielczość socjalna oraz czym są kooperatywy mieszkaniowe i spożywcze.

Z kolei najmłodsi uczestnicy będą mogli w tym czasie przekonać się, w jaki sposób powstają zabawki. Między 13:00 a 15:00 będą mogli wziąć udział w warsztatach z tworzenia zabawek, które poprowadzi Ela Niewiadomska.

Piknik potrwa do godziny 15:00.

O godzinie 17:15, w Kinie Pałacowym CK Zamek odbędzie się pokaz filmu “Ja, Daniel Blake” w reżyserii Kena Loacha. Bilety w cenie 1zł będzie można nabyć w kasie.