Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla dzieci z powiatu poznańskiego

W poniedziałek, 21 maja, rozpocznie się kolejna edycja akcji bezpłatnych szczepień przed zakażeniami pneumokokowymi dla dzieci z powiatu poznańskiego.

Pneumokoki są jednymi z najbardziej niebezpiecznych bakterii, które zagrażają zdrowiu i życiu. Są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci. Zaszczepienie pozwala na wyeliminowanie najgroźniejszych bakterii i zmniejszenie liczby zachorowań.

W grupie największego ryzyka są dzieci między 2. a 5. rokiem życia, które na co dzień przebywają w większych skupiskach, takich jak żłobek czy przedszkole.

Z akcji bezpłatnych szczepień organizowanej przez powiat poznański mogą skorzystać dzieci zameldowane w gminach powiatu, urodzone w latach 2010-2016, które ukończyły 2 lata i nie są objęte programem obowiązkowych szczepień ochronnych przeciw zakażeniom pneumokokowym.

Szczegóły akcji można uzyskać od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu 61 847 04 54, osobiście, w siedzibie EDICTUM przy ul. Mickiewicza 21 w Poznaniu, na stronie internetowej poradni oraz na stronie internetowej Powiatu Poznańskiego.