“Z polskiego miałem same dwóje. Czy mogę pracować w gazecie?”

Asystent redakcji Bez tej osoby zapanowałby chaos. To asystent zawsze wie, na którą godzinę przewidziane są spotkania, komu przekazać dokumenty i kto dzwonił ze sprawą niecierpiącą zwłoki. Co prawda osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna umieć konstruować poprawne wypowiedzi na piśmie oraz mieć szeroką wiedzę na temat języka polskiego, jednak te umiejętności nie muszą stać […]

Asystent redakcji

Bez tej osoby zapanowałby chaos. To asystent zawsze wie, na którą godzinę przewidziane są spotkania, komu przekazać dokumenty i kto dzwonił ze sprawą niecierpiącą zwłoki. Co prawda osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna umieć konstruować poprawne wypowiedzi na piśmie oraz mieć szeroką wiedzę na temat języka polskiego, jednak te umiejętności nie muszą stać na takim poziomie, jak w przypadku dziennikarza czy redaktora – pisma wysyłane do współpracowników to nie fascynujący reportaż, który powinien wciągać czytelnika od pierwszego zdania.
Co jeszcze liczy się w pracy asystenta redakcji? Z pewnością sumienność i doskonała organizacja pracy – niekiedy konieczne jest robienie kilku rzeczy na raz, przez co łatwo się pogubić. Również umiejętności korzystania z komputera, przede wszystkim z pakietu MS Office, jest niezwykle przydatna. Praca w Poznaniu na tym stanowisku zwykle wiąże się z pensją ok. 4000 zł brutto.

Doradca ds Sprzedaży Reklam

W dzisiejszym świecie idealnie sprawdza się stwierdzenie “reklama dźwignią handlu”. Dlatego to właśnie specjaliści zajmujący się tą branżą są szczególnie poszukiwani. W tym również… sprzedawcy powierzchni reklamowej. Na czym polega taka praca? Przede wszystkim na częstym kontakcie z klientem. Maile, rozmowy telefoniczne, niekiedy spotkania twarzą w twarz – to codzienność na tym stanowisku. Pamiętajmy też, że obowiązki dotyczyć będą współpracy z klientem biznesowym, liczy się więc wysoka kultura osobista, profesjonalizm, zdolności perswazji i nienaganna prezencja. W zamian, podejmując pracę w Poznaniu, możemy liczyć na zarobki zaczynające się od 4000 zł brutto wraz z prowizją od sprzedaży.

Operator DTP

Gazeta to nie tylko treść, liczy się też sposób jej przekazania. Odpowiednia kompozycja, układ tekstu i zdjęć, właściwy wydruk – to zadania operatora DTP (Desktop Publishing). Tradycyjna czcionka dawno odeszła do lamusa, dlatego dziś zadanie to jest w pełni oparte na programach komputerowych. Specjalista “publikowania zza biurka” powinien zatem przede wszystkim znać programy z pakietu Adobe (InDesign, Photoshop i Illustrator), choć w niektórych miejscach w dalszym ciągu używa się popularnego niegdyś programu QuarkXPress. Tutaj liczy się też dokładność i poczucie estetyki. Szukając tego rodzaju pracy w Poznaniu możemy liczyć na ok. 3500 zł brutto, jednak pensja powinna rosnąć wraz ze zdobywanym doświadczeniem.

Aby zdobyć pracę w gazecie, wcale nie musimy doskonale władać piórem – niekiedy wystarczy po prostu dobra znajomość poprawnej polszczyzny, a czasem nawet nasze obowiązki dalekie będą od tworzenia treści. Chcesz znaleźć pracę marzeń w Poznaniu? Wejdź na stronę https://www.gowork.pl/praca/poznan;l i znajdź ofertę idealną dla siebie!

//