Poznań wesprze Rodzinne Ogrody Działkowe. Stawia jednak warunek

Ponad 240 tysięcy złotych przeznaczy Poznań na pomoc poznańskim Rodzinnym Ogrodom Działkowym, na których przeprowadzone zostaną prace związane m.in. z wymianą infrastruktury, budową miejsc rekreacji, placów zabaw i świetlice. Miasto stawia jednak warunek.

Na dofinansowanie zadań związanych z rozwojem poznańkich Rodzinnych Ogrodów Działkowych, Miasto przeznaczy w tym roku 241 tysięcy złotych. Wnioski o wsparcie złożyło sześć z nich.

“Te dotacje pozwolą na wiele remontów i inwestycji. Każda z nich nie tylko upiększy ogródki działkowe, ale także ułatwi życie odpoczywającym na nim mieszkańcom Poznania. Cieszę się, ze zrozumiano problemy działkowców.”

Jerzy Kucznerowicz, wiceprezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu

Za pieniądze, które otrzymają ROD, m.in. powstaną place zabaw i tereny do rekreacji, a na innych zmodernizowana zostanie np. infrastruktura elektroenergetyczna czy oświetlenie terenu ogródków. W przypadku ROD Bielniki, ukończona zostanie budowa świetlicy ogordowej, która zostanie również wyposażona za środki z budżetu miejskiego.

“Nowa świetlica jest nam bardzo potrzebna. To miejsce, w którym nasi działkowcy będą mogli się spotykać, organizować imprezy integracyjne i zebrania. Pieniądze od miasta pozwolą nam wykończyć budynek i doprowadzić jego wnętrze do użytku. Jeśli wszystko się uda, być może jeszcze w tym roku działkowcy będą mogli w pełni korzystać ze świetlicy.”

Agnieszka Jakubowska, prezes ROD Bielniki

Miasto stawia jednak warunek – w sezonie letnim, ROD będą otwarte dla wszystkich mieszkańców Poznania. Dzięki temu, pzonaniacy zyskają tereny do rekreacji i place zabaw.