Zwiedzanie spalarni śmieci i piknik ekologiczny w ITPOK Poznań

Zwiedzanie spalarni, ekologiczny festyn rodzinny i warsztaty ogrodnicze to tylko część atrakcji przygotowanych na Dzień Otwarty w ITPOK Poznań, który odbędzie się już jutro.

Po raz pierwszy w swej historii ITPOK, czyli Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych znana wśród mieszkańców jako spalarnia śmieci, otworzy swoje drzwi dla zwiedzających.

Impreza ma pokazać mieszkańcom jak działa spalarnia, co dzieje się z odpadami, a także przypomnieć i nauczyć ekologicznych zachowań i rozwiązań.

Podczas rodzinnego festynu ekologicznego, uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób wytwarzane jest ciepło i prąd z odpadów. Przygotowano również warsztaty ogrodnicze, zajęcia i konkursy ekologiczne, a także możliwość spróbowania swoich sił na energorowerach.

Organizatorzy zwrócą również uwagę mieszkańców na takie zagadnienia jak m.n. wyniki pomiarów emisji i monitoring emisji dostępny online.

Ponadto, 300 osób, które dokonało rejestracji będzie mogło zwiedzić spalarnię z przewodnikiem. Podczas przejścia ścieżką edukacyjną, obejrzą bunkier na odpady, zajrzą do hali kotłów bądź dyspozytorni, z której kieruje się pracą całego zakładu i przyjrzą się działaniu operatora kilkutonowego chwytaka odpadów.

Dla uczestnikó festynu przygotowano bezpłatny transport z okolic Ronda Śródka przed bramę wjazdową ITPOK oraz bezpłatne miejsca parkingowe.

Specjalny bus oznaczony napisem SPALARNIA kursować będzie cyklicznie z parkingu przy zbiegu ulic Warszawska i Świętojańska o godzinach: 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17.30 oraz z parkingu przy spalarni (ul. Energetyczna 5) o godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17.00, 18.00.

ITPOK mieści się przy ul. Energetycznej 5 w Poznaniu.