Generator Malta wraca na plac Wolności

Wczoraj ruszyła budowa Generatora Malta. Do piątku na placu Wolności powstanie miejsce, gdzie będziemy mogli wspólnie się bawić, odpoczywać, oglądać spektakle, uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach. Plac Wolności będzie tętnił życiem przez całą dobę. Rano przestrzeń zapełni dziecięca energia i pomysłowość, w ciągu dnia spotkamy się z artystami, filozofami, pisarzami i aktywistami, wieczorem wspólnie obejrzymy filmy i spektakle, a w nocy będziemy tańczyć podczas Silent Disco.

Już po raz szósty na placu Wolności – w sercu miasta i festiwalu – pojawią się ławki, trawiaste poduchy, rośliny i food tracki. Stworzą one przestrzeń przyjazną zabawie i odpoczynkowi. W tym roku będziemy mogli obserwować wydarzenia z wysokości – konstrukcja Generatora Malta zostanie wzbogacona o dodatkowe piętro! Za aranżację odpowiada Atelier Starzak Strebicki, a tkaniny dostarcza firma Dekoma.

Działania na placu rozpoczną się w czwartek, 14 czerwca, kiedy wspólnie z francuskim artystą Olivierem Grossetêtem będą budować kartonową kopię wieży Zamku Przemysła, zwaną wieżą Gargamela. Zbudują ją nie bez powodu – następnego dnia, 15 czerwca o 19:30 przed fontanną, jej zburzenie otworzy 28. edycję festiwalu.

Na placu Wolności, w ramach projektu Working Title, powstaną bazy – miejsca spontanicznych debat, warsztatów i punkty startowe spacerów, organizowanych przez poznańskich i warszawskich artystów. Przez dziesięć dni wypełnimy przestrzeń dźwiękami interaktywnej instalacji Organizm, przygotowanej przez projektantów ze School of Form i kompozytorów z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Codziennie w godzinach 11:00-19:00 zapraszamy wszystkie maluchy z opiekunami do otwartej Strefy Fridy– miejsca zaprojektowanego z myślą o dziecięcej wyobraźni.