Tomasz Lewandowski będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Miasta Poznania

Tomasz Lewandowski, obecny zastępca prezydenta Poznania będzie ubiegał się o urząd obecnie sprawowany przez Jacka Jaśkowiaka – prezydenta Miasta Poznania. Lewandowski jest wspólnym kandydatem poznańskiej lewicy, który ma poparcie m.in. SLD i Partii Razem.

Informacje o tym, że Tomasz Lewandowski wystartuje w wyborach na prezydenta miasta pojawiły się już wcześniej, jednak oficjalne ogłoszenie decyzji nastąpiło dopiero dzisiaj podczas konferencji prasowej.

Wielu zastanawia się, jak będzie wyglądała kampania wyborcza kandydata biorąc pod uwagę jego obecne stanowisko. Podczas konferencji Tomasz Lewandowski nie chciał krytykować Jacka Jaśkowiaka, ale chwalił się sukcesami, jakie odniósł będąc zastępcą prezydenta.

Wspomniał m.in. swoje działania w zakresie zmiany polityki mieszkaniowej i dopłatami do żłobków. Znany jest także jako osoba związana z inwestycjami oświatowymi oraz… miłośnik poznańskiego zoo.

Rywalami Tomasza Lewandowskiego będą Jacek Jaśkowiak (PO), Tadeusz Zysk (PiS), Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta) i Jarosław Pucek.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.