Wygrana Lecha Poznań z Hapoel Beer Szewa w ostatnim sparingu w Opalenicy

Piłkarze Lecha Poznań wygrali z izraelską drużyną Hapoel Beer Szewa w ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Opalenicy. Do bramki rywali trafił de Marco oraz Trałka.

Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla Kolejorza – już w drugiej minucie meczu na prowadzenie wyszli rywale, gdy Matusa Putnockiego z rzutu wolnego pokonał Loai Taha.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, ponieważ cztery minuty później, po dośrodkowaniu Jevtića, piłkę do bramki rywali skierował Vernon de Marco.

Obie drużyny rozgrywały akcje przede wszystkim w środku pola i obie stwarzały sobie sytuacje do objecia prowadzenia. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy dobrą interwencją popisał się Putnocky, dzięki któremu drużyna z Izraela nie zdobyła drugiej bramki.

Minutę później prowadzenie objął jednak Lech, po golu Łukasza Trałki, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Darko Jevtića.

W drugiej połowie i po zmianach w składzie, obie drużyny stwarzały sobie akcje do zdobycia bramki, jednak do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Lech Poznań wygrał 2:1.