Zastępca prezydenta podziękował strażnikom miejskim i operatorowi monitoringu za pomoc w ujęciu mężczyzny poszukiwanego listem gończym

Strażnicy miejscy oraz operator monitoringu miejskiego, którzy przyczynili się do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym otrzymali gratulacje od zastępcy prezydenta Poznania, Mariusza Wiśniewskiego.

Pod koniec czerwca, operator monitoringu miejskiego zauważył śpiącego na przystanku PST Dworzec Zachodni mężczyznę. W takich przypadkach na miejsce wysyłany jest patrol straży miejskiej, ponieważ takie osoby mogą wymagać pomocy medycznej, a także paść ofiarą złodzieja.

Zanim funkcjonariusze zdążyli dotrzeć na miejsce, nieznany mężczyzna ukradł śpiącemu plecak.

„Obserwowałem kamery monitoringu i dostrzegłem osobę, która spała w pozycji półsiedzącej. Obok znajdował się pozostawiony przez nią plecak. Zgłosiłem to zdarzenie dyżurnemu straży miejskiej. Na miejsce został zadysponowany patrol. Zanim dotarli strażnicy, pozostawionym przez śpiącego plecakiem zainteresowała się osoba postronna. Zabrała go i oddaliła się w kierunku zarośli”

Przemysław Garczyński, operator monitoringu miejskiego

Operator zgłosił ten fakt na policję, jednak strażnicy jako pierwsi dotarli na miejsce. Dzięki wskazówkom od kolegi, który śledził drogę sprawcy na monitoringu miejskim, udało im się szybko dotrzeć do sprawcy kradzieży.

Gdy złodziej został doprowadzony na miejsce zdarzenia, gdzie czekała już na niego policja okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany jest listem gończym. Funkcjonariusze dokonali jego zatrzymania i odwieźli do aresztu.

Zastępca prezydenta miasta, Mariusz Wiśniewski spotkał się ze strażnikami miejskimi oraz operatorem monitoringu, by osobiście podziękować im za akcję, podkreślając rolę współpracy służb oraz szybkiego reagowania na to, co dzieje się w mieście.