Ranił nożem policjanta na służbie, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności

Kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który ugodził nożem będącego na służbie policjanta w brzuch. Funkcjonariusz interweniował w sprawie awantury domowej, którą rozpoczął podejrzany w miejscowości Grąblewo.

Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 1 lipca, w miejscowości Grąblewo.

Policjanci interweniowali w sprawie awantury domowej. Na miejsce wezwała ich matka Marka K., który był agresywny i pod wpływem alkoholu.

Jak ustalono, po przybyciu pod wskazany adres jeden z policjantów wszedł do mieszkania. Marek K. słysząc to chwycił leżący na stole nóż i zaatakował funkcjonariusza zadając mu cios w brzuch. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło rannego do szpitala.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i zeznań świadków oraz poszkodowanego, prokuratura postawiła Markowi K. zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych i spowodowania obrażeń ciała.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że w dniu zdarzenia spożywał alkohol i pokłócił się z rodziną. Pamięta także, że chwycił nóż, ale nie pamięta dalszego przebiegu zdarzeń.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za zarzucane mu czyny grozi mu kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.