Co robić w sobotę w Poznaniu?

Pierwszą sobotę lipca warto spędzić poza domem i skorzystać z ładnej pogody w Poznaniu. Co w tym tygodniu oferuje miasto? Warsztaty z robotyki, bieg, wyścigi samochodowe, jogę, filmy animowane to tylko niektóre z propozycji.

Dzień dobrze jest rozpocząć od aktywności fizycznej, dlatego warto skorzystać z możliwości wzięcia udziału w kolejnym biegu z cyklu Parkun. Początek zmagań na 5-kiometrowej trasie o godzinie 9:00 na poznańskiej Cytadeli.

O tej samej porze rywalizację rozpoczną zawodnicy Warta Cup 2018. Dzisiaj zmierzą się ze sobą 32 pary męskie. Wydarzenie odbywa się na terenie ośrodka POSiR, Oddział Rataje na os. Piastowskim.

Ci, którzy wolą aż tyle się nie przemieszczać, ale za to skorzystać z możliwości ćwiczeń na świeżym powietrzu, mogą wybrać się na Jogę na Szelągu, która odbywać się będzie w Ogrodzie Szelągowskim przy ul. Ugory od godziny 10:00.

Od godziny 11:00 w Sali Białej UMP odbywać się będą warsztaty z robotyki. W programie znalazły się atrakcje zarówno da dzieci jak i dla dorosłych.

W samo południe Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na happening na Placu Wolności. Członkowie grupy chcą pokazać poznaniakom jak czuje się kurczak na fermie przemysłowej.

Od rana na Torze Poznań odbywać się będą zmagania w ramach Mistrzostw Polski. Miłośnicy motoryzacji powinni wybrać się dziś właśnie tam.

Ci, którzy zdążyli kupić karnety, odliczali już dni do rozpoczęcia Festiwalu Animator. Dostępne są już tylko pojedyncze bilety na poszczególne pokazy. Warto jednak prześledzić program 11. edycji Animatora.