Poznańska Opaska Medyczna SOS – kolejna usługa w ramach programu Poznań Viva Senior

Na niewielkiej silikonowej opasce, która zakładana jest na rękę zapisane są wszelkie niezbędne do udzielenia szybkiej pomocy jej właścicielowi – przyjmowane leki, poważne choroby oraz numer telefonu do bliskiej osoby. Tego typu rozwiązanie jest popularne w krajach Europy Zachodniej. Dzięki temu, w nagłych wypadkach medycy wiedzą w jaki sposób szybko pomóc seniorom. Na podobnych zasadach […]

Na niewielkiej silikonowej opasce, która zakładana jest na rękę zapisane są wszelkie niezbędne do udzielenia szybkiej pomocy jej właścicielowi – przyjmowane leki, poważne choroby oraz numer telefonu do bliskiej osoby.

Tego typu rozwiązanie jest popularne w krajach Europy Zachodniej. Dzięki temu, w nagłych wypadkach medycy wiedzą w jaki sposób szybko pomóc seniorom.

Na podobnych zasadach funkcjonuje Pudełko Życia, które seniorzy trzymają w domu. Opaska przyda się w sytuacjach nagłych poza miejscem zamieszkania.

„Wielu ludzi w sytuacji stresowej nie jest w stanie przypomnieć sobie, jakie leki przyjmuje, na co ma uczulenie. Dzięki opasce ratownik będzie miał dostęp do najważniejszych informacji i będzie mógł szybko podjąć decyzję, co robić dalej”

Marcin Zieliński, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Na razie Poznańska Opaska Medyczna SOS wprowadzana jest pilotażowo. Może ją otrzymać każdy mieszkaniec Poznania, który ukończył 70. rok życia. Aby ją otrzymać należy wypełnić wniosek dostępny w Centrum Inicjatyw Senioralnych od 15 sierpnia do 14 grudnia.

Opaski będą wydawane bezpłatnie po ok. 60 dniach od złożenia wniosku.