Warsztaty Świadoma Mama znów zainteresowały przyszłych i obecnych rodziców

W parku przy Starym Browarze odbyło się spotkanie z cyklu “Świadoma Mama”. Lekarze i specjaliści dzielili się wiedzą z rodzicami oraz tymi, którzy dopiero planują macierzyństwo.

Czwartkowe popołudnie można było wykorzystać na edukację w zakresie zdrowia oraz wychowania dzieci. Projekt Świadoma mama już po raz kolejny zagościł na Półwiejską 42, a jego głównym celem było zwiększenie świadomości wśród rodziców. Tym razem spotkanie poruszyło m.in kwestię wpływu multimediów oraz muzyki na rozwój dziecka, tego jak zadbać o kręgosłup mamy w ciąży czy np. rozwiać wątpliwości rodziców, dotyczących seksu w ciąży i po połogu. 

“Świadoma mama jest już 8 rok w Poznaniu. Najczęściej przychodzą do nas pary spodziewające się maluszka, ale mamy z dziećmi szczególnie w wieku 3 lat są też mile widziane i również chętnie przychodzą. Warsztaty dotyczą wczesnego macierzyństwa, tematyki okołoporodowej oraz rozwoju dziecka. Jest z nami między innymi lekarz pani Anna Kostrzak, fizjoterapeuci, pan oligofrenopedagog, który opowie o tym jaki wpływ mają media na dziecko. Będzie można się dowiedzieć co dzieje się z umysłem dziecka, które w wieku roku potrafi z nich korzystać, a jak się on rozwija jeśli zastąpimy sprzęty książką lub muzyką”

Dorota Jaworska, organizator spotkań Świadoma Mama

Zarówno rodzice, jak i dzieci mogli skorzystać z wielu atrakcji, takich jak np. doświadczenie diagnostyki stóp, spróbowania zdrowej alternatywy dla uwielbianych przez wielu przetwarzanych soczków czy wzięcia udziału w quizie z nagrodami. 

“Usłyszałam o warsztatach Świadomej mamy od koleżanki, która już urodziła. Mówiła, że to jest fajne miejsce można posłuchać ciekawe wykłady, poznać fajne mamy i warto przyjść. Wiedzę się uzyskuje z punktów medycznych typu przychodnia, położna, lekarz ginekolog, ale dużo daje też rozmowa z innymi mamami albo ze specjalistami, którzy wiedzą więcej. Pewnie dowiem się więcej niż mogłabym wyczytać z książek, dlatego postanowiłam się zjawić. Chciałabym się jak najlepiej przygotować do roli mamy, ale wiadomo nie jest to tak hop-siup i trzeba troszeczkę się dowiedzieć różnych spraw”

Paulina, uczestniczka warsztatów

To nie ostatnie takie spotkanie, dlatego informacje warto śledzić na stronie cyklu.