Zaczęli od Bacha – na Wolnym Dziedzińcu odbył się happening gitarowy w ramach Akademii Gitary

“Zacznij od Bacha” było tegorocznym utworem wybranym do happeningu gitarowego odbywającego się w ramach Akademii Gitary w Poznaniu. Kilkudziesięciu gitarzystów i ukulelistów spotkało się na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, by wspólnie odegrać znany utwór Zbigniewa Wodeckiego. Nie zabrakło także loterii oraz… wielu innych utworów w gitarowych w nietypowych aranżacjach.

Happening gitarowy to już tradycyjny punkt programu Akademii Gitary. Co roku wybierany jest inny utwór, który następnie grany jest przez gitarzystów. W tym roku do zabawy zaproszono także ukulelistów, czyli osoby grających na ukulele.

Uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów, które od czwartku odbywały się na terenie KontenerArt.

W tym roku impreza przeniosła się ze Starego Rynku na Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania. O godzinie 12:30 rozbrzmiał znany utwór Zbigniewa Wodeckiego – “Zacznij od Bacha” grany przez kilkadziesiąt osób w tym samym momencie. Efekt jak zwykle był imponujący i… wzruszający.

Jak zwykle dla zarejestrowanych uczestników przygotowano niespodzianki – loterię, w której można było zdobyć m.in. gitarę i ukulele.

Następnie rozpoczął się mini koncert, podczas którego można było usłyszeć nietypowe interpretacje znanych hitów takich jak np. “Smoke on the water”, “Highway to hell”, “Time of my life”, “Wild Thing”, “A wszystko to, bo ciebie kocham” na melodię “Hallelujah” czy “Stand by me” – wszystkie grane na gitarach i ukulele.