Podróż służbowa do innego miasta? Wypożycz samochód!

Nie masz ochoty jechać przez pół Polski samochodem. Stawiasz na samolot, bo szybciej i wygodniej. Jednak na miejscu nie masz ochoty poruszać się taksówkami. Co wtedy?

Działaj szybko

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której niezbędna okazuje się podróż do innego, nierzadko położonego kilkaset kilometrów dalej, miasta. Nieważne, czy będzie to podróż służbowa, czy prywatna. Liczy się czas. Jednak nawet w pośpiechu trzeba pomyśleć o tym, co najważniejsze. Nie tylko jak dostać się na drugi koniec Polski, ale także jak funkcjonować w obcym mieście. Trzeba mieć co jeść, gdzie spać i czym się poruszać. W mniejszych miejscowościach może być problem z dostępnością taksówek, a nawet jeśli takowe będą – może nas to słono kosztować. Na szczęście w dobie internetu rozwiązanie podstawowych kwestii zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy smartfon, by zarezerwować pokój w hotelu, stolik w restauracji i samochód we Fleet Corp.

Przemyśl swój wybór

Jeśli na co dzień poruszasz się małym samochodem i to ci wystarcza, nie ma sensu, żebyś wypożyczał największe dostępne auto. I odwrotnie. Jeśli jeździsz dużym, nie wypożyczaj na kilka dni samochodu o innych gabarytach. Przesiadka nie zawsze jest wygodna. Jeśli jeździsz Toyotą, Skodą, Kią, Hiundaiem, Oplem lub Mercedesem Viano, wypożycz identyczne auto, poczujesz się jak we własnym. Jeśli nie, poszukaj samochodu o podobnych parametrach i gabarytach.

Nie stawiaj na najtańszą opcję, ta pozornie droższa może okazać się bardziej opłacalna. Zwróć uwagę szczególnie na rodzaj paliwa i pojemność silnika.

Nie czuj się ograniczony

Samochód z wypożyczalni to nie porcelanowa filiżanka, o którą musisz szczególnie dbać. Traktuj go tak samo, jak własny samochód. Nie musisz szukać pustego parkingu w obawie przed zarysowaniem. Wystarczy, że znajdziesz wolne miejsce.

A co jeśli zajdzie potrzeba wyjazdu za granice kraju? Samochodami z wypożyczalni Fleet Corp można poruszać się po całej Unii Europejskiej z wyjątkiem Rumunii. Taka opcja jest dodatkowo płatna i trzeba to zgłosić wcześniej. Rezerwacji dokonasz na stronie internetowej, a cała transakcja zostanie przeprowadzona bezgotówkowo.

Są tylko dwa ograniczenia, o których musisz pamiętać. Samochodem nie wolno przewozić zwierząt. Nie można też używać go do holowania drugiego samochodu albo przyczepy.

//