Pierwszy dzień szkoły i… Poznań utknął w korkach

Pierwszy dzień zajęć lekcyjnych przywrócił poznańskich kierowców do brutalnej rzeczywistości bardzo szybko. W mieście trudno znaleźć dzielnicę, w której nie ma korków.

Fatalnie wygląda sytuacja na ul. Głogowskiej na wysokości Górczyna. Korek od Fabianowa/Kotowa do ul. Ściegiennego. Korkuje się przez to także ul. Ostatnia i Fabianowo.

Coraz więcej samochodów na ul. Opolskiej w obu kierunkach od ul. 28 Czerwca 1956 roku do ul. Jaśminowej. Duży ruch również na ul. Łozowej, Leszczyńskiej, Góreckiej, Czechosłowackiej, 28 Czerwca 1956 roku i św. Szczepana.

Korkuje się dojazd do Ronda Starołęka od ul. Starołęckiej. Ul. Hetmańska zakorkowana przed ul. Głogowską już przed ul. Kolejową.

Miejscowo korkuje się także ul. Grunwaldzka. Korek na ul. Reyomonta od ul.
Wyspiańskiego do ul. Grochowskiej.

Tłok na dojeździe do Ronda Rataje z trasy katowickiej. Samo Rondo także zakorkowane. Kierowcy stoją w długiej kolejce także od ronda do AWF.

Bardzo duży korek powstał na ul.Warszawskiej przed Rondem Śródka – korek już na wysokości os. Warszawskiego. Korek także na ul. św. Michała. Zator od Ronda Śródka do Garbar.

Fatalnie wygląda sytuacja w rejonie remontowanego mostu Lecha i na drogach objazdowych. Korki na ul. Lechickiej, Hlonda, Gnieźnieńskiej i Bałtyckiej. Najgorzej wygląda sytuacja na ul. Gdyńskiej, gdzie korek w kierunku ul. Bałtyckiej zaczyna się już na wysokości ul. Poznańskiej w Koziegłowach.

Korek w obie strony na ul. Obornickiej.

W centrum miasta zatory czekają na kierowców na ul. Pułaskiego na nitce w stronę centrum, al. Wielkopolskiej, Szelągowskiej w stronę Garbar, Gabrary, Libelta i al. Niepodległości przed ul. Reymonta.