Policja publikuje nagranie i wyznacza nagrodę za pomoc w zatrzymaniu podpalacza z Grunwaldu

Poznańska policja opublikowała kompilację nagrań z kamer monitoringu, na których widać podpalacza, który w nocy 4 września spowodował kilkanaście pożarów na terenie poznańskiego Grunwaldu. Wyznaczono także nagrodę dla osoby, która przyczyni się do zatrzymania sprawcy.

Do podpaleń doszło po północy 4 września w rejonie ulic: Świt, Opalenickiej, Grochowskiej i Bukowskiej. Celem sprawcy były przede wszystkim kosze na śmieci, samochody i wiaty.

Jedno ze zdarzeń zarejestrowały kamery monitoringu. Policja opublikowała nagranie z kompilacją ujęć. Niestety, trudno na nich dostrzec szczegóły, jednak możliwe, że ktoś rozpozna mężczyznę lub skojarzy jakieś fakty mające związek ze zdarzeniami.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat podpaleń proszone są o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem telefonu 61 841 21 11, 61 841 21 12 lub 997.

Jednocześnie poinformowano, że Komendant Miejski Policji przewidział nagrodę pieniężną dla osoby, która przyczyni się do identyfikacji i zatrzymania podpalacza.