Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców powiatu poznańskiego

Już po raz piąty powiat poznański oferuje bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla swoich mieszkańców. Tegoroczna edycja rozpocznie się w poniedziałek, 10 września. Przeznaczone na ten cel środki pozwolą zaszczepić prawie 2700 osób.

Z programu obejmującego 17 gmin mogą skorzystać osoby zameldowane na terenie powiatu poznańskiego, które ukończyły 50. rok życia. Aby zostać zakwalifikowanym do szczepienia trzeba przejść badania lekarskie, które odbywać się będą we wskazanych placówkach.

To już piąta edycja akcji powiatu poznańskiego. Z poprzednich czterech skorzystało ponad 10 tysięcy osób, co kosztowało prawie pół miliona złotych.  W tym roku na akcję przeznaczono 150 tysięcy złotych, dzięki czemu skorzysta z niej niemal 2700 osób.

Bezpłatne szczepienia realizowane są w ramach programu profilaktyki zdrowotnej. Powiat poznański, który prowadzi kilka tego typu akcji został w marcu tego roku jednym z laureatów prestiżowego konkursu „Zdrowy samorząd”.

Szczegóły dotyczące udziału w akcji oraz wykaz placówek, w których realizowane są szczepienia dostępne są na stronie internetowej powiatu.