„Policja dawniej i dziś” na pikniku w Forcie II

Wszystko dziać się będzie w najbliższą sobotę, 15 września, od godziny 12:00 do 18:00 na Forcie II, to idealna okazja dla poznaniaków, aby zaznajomić się z pracą wielkopolskiej policji i nie tylko. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie przedstawienie policji, ich umundurowania, osprzętu na przestrzeni lat 1919-1939 r. Do tego czapki policyjne, które spłynęły z całego […]

Wszystko dziać się będzie w najbliższą sobotę, 15 września, od godziny 12:00 do 18:00 na Forcie II, to idealna okazja dla poznaniaków, aby zaznajomić się z pracą wielkopolskiej policji i nie tylko.

Główną atrakcją tego wydarzenia będzie przedstawienie policji, ich umundurowania, osprzętu na przestrzeni lat 1919-1939 r. Do tego czapki policyjne, które spłynęły z całego świata i które każdy z odwiedzających piknik będzie mógł przymierzyć.

Dla osób, które zainteresowane są kryminalistyką przygotowana będzie walizka techników, której zawartość to istna magia pozwalająca zabezpiecza ślady, a w niej między innymi daktyloskopia czyli sprzęt do zbierania odcisków palców. Kolejną atrakcją czekającą na odwiedzających będą pokazy historyczne Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Radomia oraz dynamiczny pokaz działań Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu.

Najmniejsi też znajdą wiele atrakcji dla siebie oprócz tych wyżej wymienionych, na przykład: miasteczko ruchu drogowego, które pozwoli poprzez zabawę nauczyć podstaw ruchu drogowego i poruszania się po ulicach.

Dla rodziców pojawi się mnóstwo rad jak chronić swoje pociechy w sieci przez różnego rodzaju zagrożeniami, a dla seniorów kursy, które pozwolą ustrzec się przed przestępstwami na wnuczka, na policjanta i na inkasenta.

Tradycyjnie na takich pokazach nie zabraknie gier detektywistycznych, pokazów psów oraz koni policyjnych.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, a organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Fundacja Fort.