Legendarny Polski Musical Metro już 6 października w Poznaniu

Już 6 października w Poznańskiej Arenie wystąpi legendarny Musical Metro w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy. Na gigantycznej scenie wystąpią najlepsi artyści Teatru Buffo. Wprawdzie bilety na pierwszy spektakl rozeszły się w błyskawicznym tempie ale można nabyć bilety na godzinę 20:30

27 Lat Najlepszego Polskiego Musicalu

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. METRO to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji  i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

(…) Musical „Metro” stał się pierwszym w Polsce – i jak dotąd jedynym – „kultowym” wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień (obecnie już ponad dwa tysiące !), żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów (obecnie już blisko 2 miliony). Ale produkcja „Metra” to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego, a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę./Antena/ Ten musical ciągle żyje(…) 

Janusz Stokłosa

Musical Metro jest jak wehikuł czasu. Dorosły widz przeniesie myśli do czasów swojej młodości, kiedy stawał przed życiowymi decyzjami, kiedy spełnienie marzeń było na wyciągnięcie ręki. 

Młody zaś, uświadomi sobie, że „niemożliwe nie istnieje”. Istnieją natomiast dylematy, którą drogę wybrać, czy tę łatwiejszą: dać się przekupić i zaistnieć czy ciężko zapracować na swój życiowy sukces. 

Zawsze aktualna i uniwersalna tematyka sprawia, że Musicalem interesuje się każde pokolenie. Ta niezwykle ekscytująca historia zawsze chwyta za serce a piękne ballady Janusza Stokłosy niejednemu wycisną łzy z oczu.

DODATKOWE INFORMACJE O MUSICALU „METRO” w Hali Arena w Poznaniu

– bezprecedensowe widowisko muzyczne, z udziałem najlepszych artystów teatru BUFFO

– wykonywane  na  olbrzymiej  scenie  14 x 18 m o wysokości 1,2 m, ze zmieniającą się
  dynamicznie scenografią, przygotowaną specjalnie na trasę  Musicalu METRO

– perfekcyjne nagłośnienie i oświetlenie w wykonaniu firm Fotis i Lampart – doskonała jakość 

   dźwięku w każdym miejscu Areny Poznań

– dwa telebimy o wymiarach 6,5 x 4,5 m pokazujące „na żywo” widowisko, realizowane przy użyciu 

  pięciu  profesjonalnych  kamer  cyfrowych – bardzo  dobra  widoczność  z  każdego  miejsca

– porywające i zapierające dech w piersiach efekty świetlne i laserowe, będące tłem  dla 
  popisów tanecznych, akrobatycznych i wokalnych  grupy  35  artystów  z  teatru BUFFO

– perfekcyjna reżyseria Janusza JÓZEFOWICZA, który występuje i jednocześnie czuwa nad    

  idealnym  wykonaniem Musicalu

 

Wydarzenie, którego nie możesz przegapić!

Hala Arena POZNAŃ, 6 października 2018 ,

godz. 17.00 i  20:30

Czas trwania przedstawienia 120 min. bez przerwy

libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna MIKLASZEWSKIE
muzyka –
Janusz STOKŁOSA
scenariusz, choreografia i reżyseria –
Janusz JÓZEFOWICZ
wystąpią:
Natasza URBAŃSKA, Janusz JÓZEFOWICZ, Mariusz CZAJKA, Artur CHAMSKI, Jerzy GRZECHNIK, Natalia SROKOCZ, Natalia KUJAWA, Maria TYSZKIEWICZ, Mateusz JAKUBIEC, Aleksandra ZAWADZKA, Łukasz TRAUTSOLT, Paweł ORŁOWSKI, Iga RYŚ, Nina MAJOR, Błażej CISZEK, Dominik OCHOCIŃSKI, Ela WILCZYŃSKA, Marcin TYMA, Magdalena DĄBKOWSKA i inni…