Rusza głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2019. Do wyboru 259 projektów

Już jutro rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. W tym roku do rozdysponowania jest 20 milionów złotych. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 października.

To już siódma edycja Poznańskie Budżetu Obywatelskiego, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Poznaniacy nie tylko chętnie głosują, ale także zgłaszają swoje propozycje. W ubiegłorocznym głosowaniu udział wzięło 45 151 osób. W ramach wszystkich poprzednich edycji zrealizowano 134 projekty.

W tym roku zgłoszono 425 propozycji, z których 18 wycofano, a 148 otrzymało negatywną rekomendację. Ostatecznie pod głosowanie poddanych zostanie 259 pomysłów. Wśród nich do wyboru będą 204 projekty rejonowe oraz 55 ogólnomiejskich.

Do rozdysponowania jest rekordowa suma, bo aż 20 milionów złotych – 6 milionów złotych na projekty ogólnomiejskie oraz 14 na rejonowe. Co więcej, w tym roku maksymalna wartość projektu rejonowego będzie mogła wynieść 600 tysięcy złotych, a nie 500 tysięcy.

O tym, które projekty otrzymają fundusze zadecyduje głosowanie mieszkańców, które rozpocznie się 27 września. Zagłosować mogą wszyscy mieszkańcy Poznania, bez względu na wiek. Każdy do dyspozycji będą miał trzy głosy – 1 na projekt ogólnomiejski oraz 2 na projekty rejonowe.

Głosowanie odbywa się online, na specjalnej stronie internetowej. Ci, którzy potrzebują pomocy lub nie mają dostępu do komputera mogą skorzystać z jednego z punktów stacjonarnych – m.in. W Centrum Inicjatyw Senioralnych, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, a także w mobilnych punktach na terenie miasta, których lista dostępna jest tutaj.

Głosowanie potrwa do 19 października, wyniki zostaną ogłoszone 30 października.