Poznań wśród nominowanych do tytułu najlepszego celu podróży w Europie

Poznań ma szansę na zdobycie prestiżowego tytułu „European Best Destination 2019”. Stolica Wielkopolski jako jedyne polskie miasto znalazła się wśród 20 europejskich miast w konkursie na najlepszy cel podróży w nadchodzącym roku.

Organizatorem konkursu jest European Best Destinations, czyli mająca siedzibę w Brukseli organizacja promująca kulturę i turystykę w Europie. Tytuły przyznawane są od 2009 roku.

W tym roku o miano najbardziej wartego odwiedzenia miasta powalczy 20 miejscowości, wśród których jako jedyne polskie miasto znalazł się także Poznań. W jaki sposób organizatorzy typują finalistów? Połowa z nominowanych to najczęstsze cele podróży w Europie. Pozostała 10 to wybór organizatorów, którzy zapraszają do udziału miasta będące najbardziej „na topie” i o których mówi się na portalach społecznościowych.

„Wybór Poznania był oczywisty. Od 10 lat analizujemy popularność europejskich miast, które najczęściej są celami podróży. Stworzyliśmy barometry e-turystyki, które pozwalają nam zobaczyć wahania tej popularności. Poznań jest obecnie w gronie europejskich miast, których popularność rośnie najszybciej – jest wśród najczęściej fotografowanych i komentowanych miejscowości. Dlaczego? Ponieważ jest jedyny w swoim rodzaju. Ma dokładnie to, czego szukają podróżnicy: autentyczność, ciepłą i przyjazną atmosferę. Zapewnia zarówno poczucie bezpieczeństwa, jak i świeżość miasta pełnego studentów.”

Maximilien Lejeune, szef European Best Destinations

Czym szczególnie urzekł Poznań? Wśród atutów wymieniono m.in. wyjątkową architekturę będącą połączeniem tradycji z nowoczesnością, liczne bary i restauracje oraz ofertę wydarzeń kulturalnych.

Nominacja bardzo cieszy, ponieważ jest nie tylko świetną okazją do promocji, ale także podnosi prestiż i pozycję Poznania w Polsce i Europie.

Zwycięzca zostanie wybrany poprzez głosowanie, które rozpocznie się 15 stycznia 2019 roku i potrwa do 2 lutego. Odbywać się będzie online. Aż 15 miast z najwyższą liczbą głosów przez cały rok promowanych będzie na stronie European Best Destinations, która jest najczęściej odwiedzaną stroną internetową poświęconą turystyce w Europie.