Wyjątkowy rok dla lotniska Poznań Ławica

W czwartek port lotniczy Poznań – Ławica przywitał na swej płycie dwumilionowego w tym roku pasażera. Ten rok jest dla poznańskiego lotniska wyjątkowo rekordowy. Prezes Wiatrowski nie ma wątpliwości, że potwierdza to rozwój i dobrą ścieżkę wzrostu, na której jest port.

Ubiegły rok poznański port lotniczy zakończył wynikiem nieco ponad 1 800 000 pasażerów. Tegoroczny wzrost ruchu pasażerskiego robi wrażenie, bo wynosi aż ponad 20%.

Prezes portu, Mariusz Wiatrowski zauważa, że sukcesywnie rosnący wynik to efekt dobrej współpracy lotniska z partnerami biznesowymi. Dzięki temu udaje się zapewnić ciekawą ofertę, która przyciąga pasażerów na lotnisko w Poznaniu. Coraz więcej osób decyduje się na wylot właśnie ze stolicy Wielkopolski.

W tym roku szczególnie mocna jest oferta czarterowa. To właśnie tam widać szczególnie rozbudowaną ofertę, w tym także w odległe zakątki świata jak Dominikana czy Kenia. Do wyboru poznańskich pasażerów są 42 kierunki podróży.

Dobrze prezentują się także wyniki wśród oferty tanich przewoźników. Także tam co miesiąc zauważalny jest wzrost ruchu pasażerskiego.

W rozmowie z naszą redakcją, prezes Wiatrowski wskazał także biznesowy wymiar połączeń z Ławicy – w tym m.in. loty do Warszawy, Frankfurtu i Kopenhagi, które odbywają się kilka razy dziennie.

Co ważne, władze lotniska podkreślają, że port cały czas się rozwija i… celuje w jeszcze lepsze wyniki.

Czwartkowy dwumilionowy pasażer, a właściwie, pasażerka, pani Małgorzata przyznała w rozmowie z dziennikarzami portalu codziennypoznan.pl, że cała sytuacja była dla niej ogromnym zaskoczeniem. Wracała właśnie z Turcji z wakacji z rodziną i na pokładzie samolotu dowiedziała się, że jest wyjątkową pasażerką dla poznańskiego portu. Jak mówi, był to dopiero drugi lot w jej życiu.

Na płycie lotniska na rodzinę czekały niespodzianki – poza szczególnym powitaniem, otrzymali także gadżety od lotniska i przewoźnika Enter Air, a po podróży mogli zrelaksować się w saloniku VIP, do którego zawiezieni zostali luksusowym samochodem.

autorka: A. Karczewska