Z nimi zdobędziesz każdy szczyt! Wybieramy buty w góry damskie, które sprawdzą się zawsze i wszędzie

Niezapomniane trekkingi, malownicze szlaki i bajeczne widoki – to wszystko oferują nam góry. Wędrówki w wyższych partiach terenu to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu – nie tylko dbamy o aktywność fizyczną, lecz także odpoczywamy na łonie natury. Dzięki dużemu wyborowi szlaków każdy, bez względu na umiejętności i stopień zaawansowania, znajdzie w górach coś dla siebie. Wystarczy nam odpowiednia odzież turystyczna oraz buty w góry damskie i możemy ruszać na spotkanie przygody.

Odpowiednie do pory roku i rodzaju wspinaczki

Jeśli często chodzimy po górach i w miarę regularnie wyruszamy na piesze wędrówki, to warto wyposażyć się w dwa rodzaje butów w góry damskich: na letnie i zimowe miesiące. Specjalistyczne obuwie górskie zapewni nam maksymalne bezpieczeństwo oraz wygodę podczas różnorodnych warunków pogodowych i sprawi, że wędrówka będzie komfortowa bez względu na rodzaj ukształtowania podłoża.

Wybierając odpowiedni model, zwróćmy jednak uwagę także na rodzaj wspinaczki, jaką uprawiamy. Zastanówmy się, czy oddajemy się temu zajęciu bardziej amatorsko, czy wędrujemy raczej po wymagających i trudnych górskich szlakach, ponieważ od tego zależeć będzie rodzaj butów, w jakie powinniśmy zainwestować.

Letnie obuwie górskie damskie

Doskonałe na wędrówki podczas cieplejszych miesięcy. Są lekkie i wygodne, a przy tym zapewniają stopie stabilność na każdym rodzaju podłoża. Wszystkie modele letnich butów w góry damskich wykonane są z przewiewnego i szybkoschnącego materiału, dzięki czemu można je ubrać także w deszczową pogodę. Istotny będzie odpowiedni rodzaj wentylacji, który zagwarantuje stopie komfort nawet w wysokich temperaturach i podczas intensywnego wysiłku. Producenci zadbali o szeroki wybór kolorów i fasonów obuwia dla pań, dzięki czemu z łatwością znajdziemy dla siebie nie tylko najbardziej funkcjonalną propozycję, lecz także najbardziej atrakcyjną.

Zimowe obuwie górskie damskie

Charakteryzuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością i nieprzemakalnością. Profesjonalne modele butów na zimę w góry powinny być wyposażone w stabilną i antypoślizgową podeszwę, która zapewni komfort oraz bezpieczeństwo nawet na śliskim i zaśnieżonym podłożu. Istotny będzie wybór takiego modelu butów w góry damskich na zimę, który zapewni stopie odpowiednią ochronę przed mrozem, a przy tym zapobiegnie zbieraniu się wilgoci na skórze stóp. Zwróćmy uwagę, czy poza ociepleniem but posiada także dodatkową warstwę wyściółki, który umożliwi zatrzymywanie ciepła. Praktycznym rozwiązaniem może być wybór butów górskich damskich wyposażonych w system szybkiego sznurowania – ułatwia wiązanie nawet w grubych rękawiczkach.

Buty w góry damskie niskie

Sprawdzą się podczas mniej wymagających trekkingów, długich spacerów czy całodniowego zwiedzania. Są odpowiednio lekkie i przewiewne, dzięki czemu zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza i ochronią przed przegrzaniem nawet w ciepłe dni. Wygodne i stabilne wykonanie zapewni stopie odpowiednią amortyzację podczas chodzenia, a dzięki odpornemu na wilgoć materiałowi zabezpieczą przed zmoczeniem nawet podczas deszczowej pogody. Modele zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie tylko zapewniały funkcjonalność i wygodę, lecz także prezentowały się naprawdę atrakcyjnie.

Buty w góry damskie wysokie

Ten rodzaj obuwia damskiego będzie niezastąpiony podczas dłuższej i bardziej wymagającej wędrówki po nierównym terenie. Zapewnia odpowiednią stabilizację i sprawia, że nawet ze sporym ekwipunkiem na plecach będziemy czuć się na szlaku pewnie. Buty w góry damskie wysokie zapewnią naszym stopom odpowiednią ochronę – podwyższona część zabezpieczy kostkę przed urazami, skręceniem i niebezpieczeństwami wynikającymi z chodzenia po nierównym i górzystym terenie. W ofercie renomowanych producentów można znaleźć modele w różnych fasonach, kolorach i wzorach, dzięki czemu każda z pań wybierze odpowiedni dla siebie.

Szukasz butów górskich damskich? Zajrzyj do sklepu internetowego E-horyzont, który ma różnorodną ofertę obuwia damskiego na każdą porę roku!