Więcej zieleni na terenie Starego Miasta

Prowadzone prace są kontynuacją tych rozpoczętych przed rokiem. Akcja ma na celu zwiększenie ilości terenów zielonych w rejonie Starego MIasta w Poznaniu. Podczas prac remontowane są chodniki i zatoki autobusowe. Zakończono prace na ul. Lewandowskiej oraz na odcinku ul. Libelta, a w poniedziałek, 1 października, rozpoczęły się roboty na ul. Mostowej przy Muzeum Etnograficznym. Do […]

Prowadzone prace są kontynuacją tych rozpoczętych przed rokiem. Akcja ma na celu zwiększenie ilości terenów zielonych w rejonie Starego MIasta w Poznaniu.

Podczas prac remontowane są chodniki i zatoki autobusowe. Zakończono prace na ul. Lewandowskiej oraz na odcinku ul. Libelta, a w poniedziałek, 1 października, rozpoczęły się roboty na ul. Mostowej przy Muzeum Etnograficznym.

Do tej pory miejscowy placyk był w większości wybrukowany, ale jeszcze do końca tego tygodnia zamieni się w teren zielony. Trwa demontaż bruku, z którego nie korzystali piesi. Posadzonych zostanie tam niemal 200 ogników, turzyc i bodziszków. OIstniejące ławki zostaną przesunięte w cień, by można było na nich odpocząć w upalne dni.

Z kolei we wtorek rozpoczęto prace przy skwerze u zbiegu ul. Łąkowej i Strzeleckiej, a w dalszej kolejności powstawać będą skwery przy ul. Kościuszki i Nowowiejskiego oraz przy skrzyżowaniu ul. Solnej i Działowej.

Zieleń w centrum miasta ma nie tylko uatrakcyjnić okolicę, ale także poprawić jakość powietrza, zapewnić cień w upalne dni i chronić mieszkańców przez pyłem i kurzem z jezdni.