Ostatnie zwiedzania zachodniego skrzydła Zamku przed renowacją!

Ze względu na renowację reprezentacyjnych wnętrz części zachodniej dawnego Zamku Cesarskiego niedostępne dla zwiedzających będą niektóre pomieszczenia, w tym m.in. Sień Przejazdowa, Hol Kolumnowy, Hol Parterowy, Hotel Cesarski, Schody Gauleitera i Sala Kominkowa. W najbliższy weekend – piątek, sobotę i niedzielę będzie ostatnia szansa, by zobaczyć wnętrza przed remontem. Uczestnicy będą mogli m.in. zwiedzić tę […]

Ze względu na renowację reprezentacyjnych wnętrz części zachodniej dawnego Zamku Cesarskiego niedostępne dla zwiedzających będą niektóre pomieszczenia, w tym m.in. Sień Przejazdowa, Hol Kolumnowy, Hol Parterowy, Hotel Cesarski, Schody Gauleitera i Sala Kominkowa.

W najbliższy weekend – piątek, sobotę i niedzielę będzie ostatnia szansa, by zobaczyć wnętrza przed remontem. Uczestnicy będą mogli m.in. zwiedzić tę część zamku z przewodnikiem lub na własną rękę. W programie znalazły się także m.in. katalogobranie i plakatobranie, podczas których będzie można zdobyć np. wyjątkowe perełki wydawnicze z historii Zamku.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak na część z nich obowiązują wejściówki, które są do odebrania w kasie CK Zamek.

Program:

Piątek, 5 października:

godzina 20:30 – Przedostatnie Nocne Zwiedzanie Zamku, zbiórka w Holu Wielkim / obowiązują bezpłatne wejściówki (do pobrania w kasie CK ZAMEK od 1.10.)
Godzina 21:00 – Ostatnie Nocne Zwiedzanie Zamku, zbiórka w Holu Wielkim / obowiązują bezpłatne wejściówki (do pobrania w kasie CK ZAMEK od 1.10.)

Sobota, 6 października:

Godzina 12:00 – Przedostatnie Zwiedzanie Zamku, zbiórka w Holu Wielkim / wstęp wolny
Godziny 13:00-20:00 – Projekcja filmu o Zamku, Sala Kominkowa (film prezentowany jest „w pętli”) / wstęp wolny
Godziny 13:00-16:00 – Katalogobranie i plakatobranie, Hol Kolumnowy

Niedziela, 7 października:

Godzina 12:00 – Ostatnie Zwiedzanie Zamku, zbiórka w Holu Wielkim / wstęp wolny
Godzina 13:00-20:00 – Projekcja filmu o Zamku, Sala Kominkowa (film prezentowany jest „w pętli”) / wstęp wolny