Kolejne wraki znikają z poznańskich ulic. W tym roku usunięto już ponad 900

Już ponad 900 wraków zniknęło w tym roku z poznańskich ulic. Według szacunków strażników miejskich niedługo zostanie pobity ubiegłoroczny rekord usuniętych z ulic zdezelowanych i porzuconych samochodów.

Tylko do końca września doprowadzono do usunięcia 939 wraków. Przez cały ubiegły rok usunięto takich pojazdów 1013 co oznacza, że rekord zostanie prawdopodobnie już wkrótce pobity.

Najwięcej interwencji przeprowadzono na terenie referatu Północ, który obejmuje rejon Piątkowa i Winograd – tam pozbyto się 226 pojazdów. Na drugim miejscu znalazła się Wilda i jej 207 wraków, a także Grunwald – 205 pojazdów.

Na początku października zlecono kolejne odholowania – 10 wraków na terenie Grunwaldu z ulic takich jak: Jawornicka, Jugosłowiańska, Głogowska, Karwowskiego, Kotowo, Maszynowa czy Limanowskiego. Interwencje przeprowadzono także na Jeżycach i Wildzie.

Usuwanie wraków pomaga przede wszystkim w „odzyskaniu” miejsc parkingowych, terenów zielonych czy chodników zajmowanych przez porzucone pojazdy.