Kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Poznania: Dorota Bonk-Hammermeister‎

Już w przyszłym tygodniu, 21 października, odbędą się wybory samorządowe, podczas których mieszkańcy wybiorą osobę, która będzie sprawować urząd Prezydenta Miasta Poznania. Rozpoczynamy cykl, w którym będziemy przedstawiać kandydatów do sprawowania władzy w mieście. Dziś przedstawiamy Dorotę Bonk-Hammermeister‎.

Dorota Bonk-Hammermeister jest jedyną kobietą, która ubiega się o urząd prezydenta Miasta. Znana jest szczególnie ze swej działalności lokalnej na Wildzie.
 
Kandydatka Koalicji Społecznej Prawo do Miasta ma 47 lat i jest absolwentką filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się jednak finansami, a od lat jest także miejską aktywistką.
 
Jest współzałożycielką oraz prezesem stowarzyszenia Prawo do Miasta. Szczególnie związana jest z Wildą – od 2010 roku jest osiedlową radną (obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Rady Osiedla Wilda), założyła i jest redaktorką naczelną wildeckiej gazety osiedlowej, a także współzałożycielką stowarzyszenia Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie..
 
Dorota Bonk-Hammermeister uważa, że w samorządach tzw. „wielka polityka” nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak mówi, przenoszenie polityki parlamentarnej i rywalizacji z nią związanej nie służy ani miastu ani mieszkańcom. Jej zdaniem to społecznicy najlepiej znają problemy miejskie.
 
Jako aktywistka szczególnie zwraca uwagę na konieczność zadbania o zieleń miejską, a także komfort i bezpieczeństwo poruszania się po mieście zarówno pieszych jak i kierowców. Dba także o promowanie inicjatyw lokalnych, kulturalnych, rekreacyjnych i społecznych.
 
Jak zapowiada, jej celem jest „Zielony Poznań”, czyli miasto pełne drzew, bez problemu pojawiającego się smogu i miejskiego hałasu ulicznego. Chce poprawić komunikację w mieście i „odkorkować” ulice.
 
Jako potencjalna przyszła prezydent Miasta zapowiada pomoc dla rodzin, w których są osoby niepełnosprawne.
 
Kandydatka chce także zadbać o edukację. Zapowiada poprawę poziomu edukacji w placówkach, a jej celem jest, by dobra szkoła była blisko domu ucznia, co oznacza tak naprawdę podniesienie ogólnego poziomu wszystkich placówek w Poznaniu.
 
Jak mówi, w rozwoju miasta ważny jest głos mieszkańców, dlatego chce „oddać głos” poznaniakom w najważniejszych sprawach miejskich poprzez referenda, sądy obywatelskie i inicjatywę uchwałodawczą.
 
Na co mogą liczyć mieszkańcy Wildy? Dorota Bonk-Hammermeister zapowiada modernizację ulic, w tym m.in. przebudowę chodników, wymianę oświetlenia i odnowę zieleni. W planach jest także powstanie domu kultury w tej dzielnicy.
Zapowiada także wyegzekwowanie powstania parku w miejscu po stadionie im. Szyca.
 
Kandydatka chciałaby również zainicjować budowę kładki z Wildy na Rataje oraz z Łazarza na Wildę.
 
Kogo Dorota Bonk-Hammermeister widziałaby w swojej drużynie, gdyby została prezydentem Miasta? Zapowiada, że liczyć się dla niej będą przede wszystkim kompetencje. Nie ukrywa, że chciałaby zachować parytet i widzi w swoich szeregach miejsce dla kobiet.
____
Uprzejmie informujemy, że kandydaci na urząd Prezydenta Miasta Poznania będą prezentowani w naszym cyklu w kolejności alfabetycznej.