Straż Miejska usuwa wraki z miejsc parkingowych

Do końca września strażnicy doprowadzili do usunięcia 939 wraków. Najwięcej z terenu  Piątkowa i Winograd (226), Wildy (207) i Grunwaldu (205). Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczny “rekord” 1013 usuniętych wraków, szybko zostanie pobity.

Dla strażników rejonowych, jednym z ważniejszych zadań z zakresu porządku w ruchu drogowym, jest usuwanie pojazdów nieużywanych, uznanych za wraki. Tylko do końca września strażnicy doprowadzili do usunięcia 939 takich pojazdów. Najwięcej z terenu referatu Północ (Piątkowo i Winogrady) aż 226 wraków. Na czele tej statystyki są także strażnicy rejonowi z Wildy, którzy doprowadzili do usunięcia 207 wraków i Grunwaldu – 205.

Nikt nie zwalnia tempa i kolejne “auta retro” trafiają do stacji demontażu.

Tylko w minionym tygodniu strażnicy referatu Grunwald zlecili odholowanie kolejnych 10 wraków. Jawornicka, Limanowskiego, Jugosłowiańska, Głogowska, Daleka, Karwowskiego, Maszynowa czy Kotowo to ulice, które zyskały miejsca postojowe wcześniej blokowane przez samochody nieużywane. Podobnie jest w innych rejonach miasta. Przy ul. Engestroma (Jeżyce) miejsce postojowe zajmował nieużywany Fiat. Po interwencji strażnika rejonowego jego właściciel przekazał samochód do stacji demontażu pojazdów. Natomiast w najbliższych dniach z terenu Wildy usuniętych będzie 10 wraków, między innymi z ulicy Poplińskich, 28 Czerwca 1956 r., Krzyżowej i Dolnej Wildy. 

Nie od dzisiaj wiadomo, że każde miejsce parkingowe, szczególnie w centralnych częściach miasta, jest “na wagę złota”. Któż z nas nie widział wraku samochodu pozostawionego na poboczu drogi lub na chodniku? Takie auta retro nie tylko szpecą, ale również zajmują cenne miejsca parkingowe, a co ważniejsze – często są pootwierane stanowiąc zagrożenie, i to nie tylko dla bawiących się dzieci.