Technologie komunalne – jak być bardziej eko?

się altanki czy innego typu budynki. Drożne rury pozwalają na sprawne i bezproblemowe odprowadzanie zanieczyszczeń, a tym samym zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi, który mógłby wydobywać się z źle funkcjonujących tłoczni. Użyte przez nas technologie komunalne są wysoce skuteczne, a przy tym cena tłoczni ścieków nie jest wygórowana. Zyskujecie pewność, że otrzymacie wysokiej jakości tłocznie ścieków, które są zgodne ze standardami, obowiązującymi w Polsce normami. Przestrzegamy także europejskich dyrektyw, ustaw i zaleceń. Dostarczamy produkty sygnowane normą ISO 90001:2015.

Jak działają tłocznie ścieków?

Zanim zdecydujemy się na tłocznie ścieków, powinniśmy zorientować się, czym są i na czym polega ich praca. Przede wszystkim ta technologia komunalna pozwala odseparować stałe zanieczyszczenia, które mogłyby zablokować pracę pomp. Ścieki wpływają do zbiornika tłoczni, gdzie znajduje się układ cedzenia (rozdzielasz i separator). Po oddzieleniu części stałych, ścieki wpływają do zbiornika retencyjnego tłoczni. Następnie zawartość trafia do rurociągu tłocznego, a po drodze zostają oddzielone zanieczyszczenia stałe.

Czy warto zainwestować w tłocznie ścieków?

Z różnych względów jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ tłocznie ścieków chronią przed zapychaniem i nadmiernym zużyciem. Ścieki nie mają również kontaktu z człowiekiem, co wpływa na jego bezpieczeństwo, ale także komfort. Również finansowo to świetne rozwiązanie, ponieważ koszty eksploatacji są znacznie niższe. Warunki pracy są znacznie bardziej higieniczne, ponieważ człowiek nie ma bezpośredniego kontaktu z zanieczyszczeniami. Tłocznie ścieków gwarantują żywotność, dzięki czemu będą nam długo służyć. Mniejsze pojemności zbiorników zapobiegają wydobywaniu się przykrego zapachu.

Jakie tłocznie ścieków wybrać?

Producent tłoczni ścieków dba o ich właściwą konstrukcję, aby każdy element działał prawidłowo i gwarantował bezawaryjną pracę. Nie zawsze jednak będą pasowały standardowe tłocznie ścieków. Niekiedy wymagane są takie robione na zamówienie, a więc konstrukcje specjalne, które odpowiedzą na indywidualne wymogi związane z funkcjonalnością i wymagania eksploatacyjne. Większa przepustowość to dążenie niemal każdego, kto decyduje się na tłocznie ścieków, dlatego drożność stanowi tutaj najistotniejszą kwestię. Corol oferuje takie, które spełniają życzenie indywidualnego klienta. Co więcej, dla producenta jedną z istotniejszych kwestii jest ekologia, dlatego tłocznie ścieków chronią środowisko naturalne.

Zalety tłoczni

Najwyższa jakość, atrakcyjne rozwiązania – ceny tłoczni ścieków nie są wymagające, a przy tym gwarantują bezawaryjną pracę i są ekologiczne. To najlepsze rozwiązanie, które pozwoli oddzielić ciała stałe od ścieków. W ten sposób zapobiegniemy zatkaniu się rur. Przepustowość to podstawa, jeśli chodzi o technologie komunalne, dlatego warto wybrać takie rozwiązanie do swojego gospodarstwa domowego.