“Konstytucja” – duży baner zawisł na Placu Wolności

W środowe popołudnie na budynku Arkadii na Placu Wolności zawisł baner z napisem “Konstytucja”. To akcja zainicjowana przez grupę Obywatele RP organizowana w różnych miastach Polski. W poznańskiej odsłonie uczestniczył m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

W ramach akcji banery z napisem “Konstytucja” pojawiają się na budynkach należących do samorządów w różnych miastach Polski. Przedsięwzięcie ma na celu okazanie sprzeciwu wobec działań rządu.

Zdaniem organizatorów i osób popierających akcję, PiS łamie zapisy Konstytucji wprowadzając niektóre z zapisów reformy sądownictwa.

Baner został oficjalnie odsłonięty przy udziale m.in. jednego z głównych przywódców stowarzyszenia Obywatele RP. Podkreślono, że słowo “Konstytucja” pojawiające się w przestrzeni miejskiej “budzi szaleńczą wściekłość obecnej władzy”. Jak apelowano, należy bronić obowiązującej ustawy zasadniczej.

W wydarzeniu udział wziął także m.in. Jacek Jaśkowiak, a także przedstawiciele Fundacji Malta, która zarządza budynkiem Arkadii oraz prof. Andrzej Szwarc, były sędzia Trybunału Stanu.