Podpisano umowę na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Podpisano umowę na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka, które ma być największym szpitalem dziecięcym w Poznaniu przyjmującym dzieci z regionu. Pierwsi pacjenci mają zjawić się tam już za 3 lata.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka ma powstać przy ul. Wrzoska. Będzie nowoczesnym i największym w Poznaniu szpitalem pediatrycznym. Znajdzie się tam pierwszy w Wielkopolsce Szpitalny Oddział Ratunkowy dla najmłodszych mieszkańców regionu.

Jego powstanie jest możliwe dzięki porozumieniu między Miastem Poznań a władzami województwa. Poznań przekazał pod budowę teren w rejonie ul. Witosa, Wrzoska i Dojazd w zamian za udział w nieruchomości przy ul. Szwajcarskiej.

Budynek Centrum składać się będzie z siedmiu kondygnacji, na których znajdzie się dziewięć oddziałów. W jednoosobowych salach będzie miejsce dla 354 dzieci i ich opiekunów. W kompleksie znajdzie się także kilkanaście poradni specjalistycznych.

Wokół terenu powstanie parking na 425 samochodów, a także nowy układ komunikacyjny z nową drogą dojazdową oraz miejsca dla rekreacji dla pacjentów.

W środę, 17 października, podpisano umowę z wykonawcą, firmą WARBUD, a tym samym, oficjalnie przekazano plac budowy.

Koszt inwestycji wyniesie około 426 milionów złotych i zostanie pokryty ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego przy wsparciu środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Pierwsi pacjenci pojawią się w placówce w 2021 roku.