W kombinezonach i maskach stoją w dymie na ulicy

W maskach i kombinezonach, rozdając… sadzonki. Pod Starym Browarem odbywa się happening ekologiczny w ramach projektu #NieRóbSiary.

W poniedziałek wieczorem w kilkunastu miejscach Poznania można było zauważyć dym i wyświetlane na ścianach budynków napisy z nazwami różnych schorzeń i objawów chorób. Osoby, które wykonywały akcję nie chciały zdradzać szczegółów dotyczących tego kto i w jakim celu zorganizował akcję.

Dzisiaj rano, m.in. pod Starym Browarem na ul. Półwiejskiej pojawili się… panowie w kombinezonach i maskach. Wokół nich unosił się dym. Przechodnie mogą od nich otrzymać… sadzonki i ulotki, w których znalazły się informacje dotyczące smogu – jak powstaje, czym grozi i jak można mu zapobiegać.

Oba happeningi są ze sobą połączone.

Akcja #NieRóbSiary to nowy projekt Poznania, mający na celu zwiększenie świadomości o zanieczyszczeniu powietrza, wpływie smogu na środowisko naturalne i człowieka oraz działaniach, jakie podejmuje Miasto w walce ze smogiem oraz jakie mogą podjąć mieszkańcy.

Na stronie internetowej Czysty Poznań można znaleźć także m.in. ankietę, która dzielnica Poznania “robi najwięcej siary” i najbardziej zanieczyszcza powietrza oraz informacje o tym, gdzie zgłaszać przypadki zanieczyszczania powietrza m.in. poprzez palenie odpadów.