Ostatni moment, by zagłosować w tegorocznym Poznańskim Budżecie Obywatelskim

Jeszcze tylko do jutra można oddawać głosy na projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W tegorocznej edycji do rozdania jest 20 milionów złotych.

Już po raz siódmy poznaniacy mogą decydować o tym, na co wydane zostaną miejskie pieniądze. Do tej pory udało się przekazać do realizacji 134 projekty, z których 71 już się zakończyło.

W ubiegłym roku w głosowaniu udział wzięło 45 151 osób. Organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie w tegorocznej edycji.

Do PBO 2019 wpłynęło 425 propozycji, czyli o niemal 100 więcej niż w roku ubiegłym. Do głosowania zakwalifikowano 259 projektów, w tym 55 ogólnomiejskich i 204 rejonowe.

Tegoroczna edycja to także rekordowa liczba pieniędzy do rozdania. Między projekty rozdzielonych zostanie 20 milionów złotych, w tym 14 milionów na działania rejonowe.

Głosowanie rozpoczęło się 27 września i potrwa do piątku, 19 października, do godziny 23:59. Każdy mieszkaniec Poznania, bez względu na wiek, może oddać trzy głosy – jeden na projekt ogólnomiejski oraz dwa na projekty rejonowe. Głosowanie odbywa się online.