Zabójstwo nad Wartą – policja prosi Ukraińców o pomoc w znalezieniu poszukiwanego

Plakaty ze zdjęciem poszukiwanego w związku ze sprawą zabójstwa starszej kobiety z Poznania pojawiły się w urzędach z komunikatem w języku polskim oraz ukraińskim. Czy to oznacza, że sprawcą mógł być obcokrajowiec?

Seniorka zaginęła w połowie września, a kilka dni po zgłoszeniu jej zaginięcia przez rodzinę, 19 września, jej ciało znaleziono w zaroślach, w rejonie mostu św. Rocha.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych, seniorka poszła z zabójcą dobrowolnie, co oznacza, że musieli wcześniej rozmawiać. Na nagraniach monitoringu odnaleziono mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą, jako ostatnia osoba, z którą widziała się seniorka.

Sekcja zwłok kobiety wykazała, że została uduszona. Policja nie wyklucza także motywu zabójstwa o podłożu seksualnym.

W poznańskich instytucjach i urzędach wywieszono plakaty z wizerunkiem poszukiwanego i apelem o kontakt osób, które go rozpoznają. Plakaty pojawiły się w języku polskim i ukraińskim, co wywołało szereg komentarzy na temat prawdopodobnego obywatelstwa zabójcy.

Jak informuje Prokuratura w Poznaniu, zdecydowano się na ogłoszenie w języku ukraińskim z uwagi na dużą liczbę Ukraińców mieszkających w Poznaniu i okolicach. Nie jest to jednoznaczne wskazanie, że mężczyzna ten także pochodzi z Ukrainy, ale śledczy liczą, że ktoś z nich może rozpoznać poszukiwanego lub dać wskazówkę, która pomoże ustalić jego tożsamość i miejsce pobytu.

Osoby, które rozpoznają poszukiwanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w rozwiązaniu sprawy, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: 572 535 119 lub 607 684 942.

Komendant Miejski Policji wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny ze zdjęć.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.