Enea Energetyk Poznań górą w hicie 1. Ligi Kobiet w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza

Zawodniczki Enea Energetyk Poznań pokonały na własnym boisku MKS Dąbrowę Górniczą 3:0 w hicie 1 Ligi Kobiet. Poznańska drużyna wyprzedziła tym samym dąbrowianki w tabeli ligowej.

Kibice zgromadzeni na “Chwiałce” nie mogli narzekać na brak emocji i zwrotów akcji. Pierwszy set poznańska drużyna rozpoczęła mocno i od prowadzenia 12:8, dzięki skutecznej zagrywce i grze w bloku. Przewaga wzrosła w pewnym momencie do 16:10, jednak w końcówce seta zawodniczki Energetyka nieco się pogubiły rozbijając przewagę, jednak ostatecznie wygrały 25:22.

Drugi set znów rozpoczął się od przewagi drużyny gospodarzy, która prowadziła już 20:14. Właśnie wtedy nastąpił lekki kryzys w zespole poznanianek, a rywalki zaczęły ostro odrabiać punky. Bardzo szybko sytuacja zaczęła robić się nerwowa, gdy nagle tablica wyników wskazywała już tylko jeden punkt przewagi Poznania przy stanie 21:20. Na szczęście, podopieczne Marcina Patyka zachowały zimną krew i wygrały 25:22.

Trzeci set to zdecydowana przewaga poznańskiej ekipy, która w pewnym momencie prowadziła już 13:5. Niestety, także i w tej odsłonie drużyna nie mogła spokojnie prowadzić meczu, co z kolei zadowoliło licznie zgromadzonych na hali kibiców, dla których oznaczało to nową dawkę emocji. Rywalki podjęły walkę i znów zaczęły szybko odrabiać straty “goniąc’ wynik.

Poznanianki także nie odpuściły co doprowadziło do gry na przewagi, w której ostatecznie Enea Enegretyk Poznań okazała się być górą wygrywając 30:28.

Dzięki zwycięstwie w szlagierowym spotkaniu kolejki drużyna z Poznania dąbrowianki w tabeli ligowej, a dla podopiecznych Adama Grabowskiego była to pierwsza porażka w tym sezonie.