KS AP-Poznań – TV Hannover-Badenstedt. Wyjątkowy mecz na 100-lecie piłki ręcznej w Polsce i 90-lecie Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej

Obiekt “Chwiałka” powiększył się o Halę C. Z okazji jej oficjalnego otwarcia po modernizacji, a także w związku z przypadającymi w tym roku 100-leciem piłki ręcznej na ziemiach polskich oraz 90-leciem Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej rozegrano tam wyjątkowy mecz. Na parkiecie spotkały się drużyny KS AP – Poznań oraz TV Hannover Badenstedt.

Rok 2018 jest wyjątkowy dla piłki ręcznej, szczególnie tej w Wielkopolsce. Nie tylko obchodzony jest jubileusz stulecia tego sportu na ziemiach polskich, ale także 90-lecie Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. To okazje do świętowania w wyjątkowy sposób.

W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie zmodernizowanej Hali C przy ul. Spychalskiego. Obiekt POSiR został przystosowany przedewszystkim do potrzeb gier zespołowych. Była to dobra okazja do tego, by rozegrać jubileuszowy mecz.

Na parkiecie spotkały się zawodniczki KS AP – Poznań oraz TV Hannover Badenstedt. Przyjazd niemieckiej drużyny był możliwy dzięki współpracy miast partnerskich jakimi są Poznań i Hannover.

Niemki przyjechały do stolicy Wielkopolski już w piątek, dzięki czemu miały okazję zwiedzić i odwiedzić m.in. Bramę Poznania, Termy Maltańskie czy Stary Browar. W sobotę oba zespoły zostały zaproszone również do Urzędu Miasta Poznania.

Na mecz w nowej hali przyszło wielu kibiców, którzy nie szczędzili dopingu podczas gry. Spotkanie rozpoczął występ Akademii Tańca i Fitnessu METRUM. Sam mecz to od pierwszych minut bardzo wysoko postawiona poprzeczka przez zawodniczki z Hannoveru. Dopiero w drugiej połowie poznaniankom udało się odrobić straty. Pomimo zaciętej walki, mecz zakończył się przegraną drużyny gospodarzy 29:38.

Po zakończeniu meczu obie drużyny otrzymały puchary upamiętniające spotkanie zorganizowane z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce oraz 90-lecia Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej.