Czy w tym roku Święta będą białe? W Starym Browarze na pewno tak!

Już od kilku lat w Poznaniu można tylko pomarzyć o białych Świętach. Dlatego w tym roku w Starym Browarze zagościła biała, śnieżna zima. Tylko tutaj można na nowo odkryć radość białych świąt, pospacerować wśród pachnących choinek, tysięcy lśniących lampek, neonów i bożonarodzeniowych stoisk oprószonych białym puchem.

Duet projektantek z Dodoplanu po raz piąty stanął na deskach Starego Browaru i tym razem wyczarował białe Święta. „Przestrzeń Starego Browaru jest inspirująca, ale przede wszystkim bardzo wymagająca. Po przerwie wróciłyśmy do miejsca, które w dużej mierze pokierowało nami jako zespołem, wyznaczyło nam niezwykłą drogę projektową. Już piąty raz realizujemy ogromny projekt dekoracji zimowych dla Starego Browaru i jesteśmy tym niezmiernie podekscytowane.” mówi Iza Brola-Cieśluk, jedna z założycielek firmy Dodoplan.

Zimowe elfy rozpoczęły żmudne przygotowania już latem. Przepis na zimę jest całkiem nieskomplikowany: 64 tysiące metrów lodowych igiełek, 18 tysięcy puszystych śnieżek, jakieś 20 km magii i najważniejsze: 46 pracowitych dłoni!

dodaje z przymrużeniem oka Dorota Januszek, druga połowa Dodoplanu.

Zimowe dekoracje miesiąc przed Świętami uzupełnią żywe choinki we wnętrzach oraz ogromna choinka przed wejściem od ul. Ratajczaka, białe iluminacje i świąteczne neony na zewnątrz budynku. 

Świąteczne stoiska i targi

W gorącym przedświątecznym okresie stałą ofertę Starego Browaru tradycyjnie uzupełniają dodatkowe stoiska. W Pasażu pojawiło się pierwsze świąteczne stoisko z ozdobami świątecznymi i dekoracjami do domu, kolejne wypełnią Atrium 3 grudnia i  będą to m.in. Dekodom z rustykalnymi ozdobami z drewna i szkła, Life&More z unikatowymi bombkami i Drobiny Czasu z  ręcznie robionymi zegarkami. Tego samego dnia na Dziedzińcu pojawi się stoisko Rudolfik ze świątecznymi wieńcami. 

Od 1 grudnia w Pasażu będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej stoisk przygotowanych na tę okazję, jak bałwanki, bombki, choinki i podobizna gwiazdora z czekolady E. Wedel, świąteczne i zimowe herbaty Five o’clock, włoskie przysmaki Delikatesów Peretti czy tradycyjne polskie wędliny, barszcz czerwony i inne Staropolskie Przysmaki, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. 

W ramach akcji poTARGuj się w Starym Browarze w okresie przedświątecznym pojawi się kilka okazji do kupienia wyjątkowego prezentu na jednym z kilkudziesięciu stoisk: 24 i 25 listopada na targach Design and Craft Market, 6-8 grudnia Targi Mamaville, a w dniach 15-16 grudnia na uwielbianym przez Poznaniaków Wolnym Targu.

Pakowanie prezentów i wizyta Gwiazdora

Tradycyjnie już od 1 grudnia wszystkie prezenty zakupione w Starym Browarze elfy zapakują bezpłatnie w unikalny papier w specjalnej strefie w Pasażu, a w weekendy 15-16 i 21-23 grudnia Stary Browar odwiedzi Gwiazdor. Ulubieniec dzieci i dorosłych jak zwykle wręczy upominki naszym najgrzeczniejszym klientom.

W wyborze świątecznych prezentów pomogą Agata i Katarzyna Jankowiak z bloga Pica Pica, które sprawdzą ofertę butików Starego Browaru i przygotują pomysły na prezent od każdego i dla każdego. 

Stary Browar jest współczesnym centrum mixed-use: handlowym, kulturym i edukacjnym w sercu Poznania, odwiedzanym każdego roku przez około 9 milionów osób. Otwarty 5 listopada 2003 r., powstał na bazie XIX-wiecznego browaru rodziny Huggerów, a za jego niezwykłym charakterem stoi Grażyna Kulczyk, która kupiła niszczejący budynek z przyległym parkiem. Architekci ze Studia ADS brawurowo odnowili zabudowania przemysłowe nadając im nowe funkcje (dziś mieszczą się w nich sklepy, sale wystawowe, restauracje), zachowali wiele ciekawostek, a w 2007 r. dobudowali nowe skrzydło, konsekwentnie nawiązując do industrialnej przeszłości miejsca. Znajduje się tu ponad 200 sklepów (w tym wiele butików polskich projektantów i kilkadziesiąt marek premium), około 30 restauracji i kawiarni (także autorskie, z cenionymi chefami kuchni), przestrzenie wystawiennicze i eventowe, najnowocześniejsze w Polsce Multikino, kluby muzyczne, 5-gwiazdkowy hotel butikowy Blow Up Hall 5050, siedziba i scena słynnego konceptu choreograficznego „Stary Browar Nowy Taniec” oraz 4-hektarowy park, w którym latem odbywają liczne bezpłatne wydarzenia przyciągające tysiące Poznaniaków i turystów. Spacerując po Starym Browarze można podziwiać dzieła Igora Mitoraja czy Alessandro Mendiniego ze zbiorów twórczyni Starego Browaru, cenionej na świecie kolekcjonerki. W listopadzie 2015 r. Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar, a jego obecnym właścicielem jest DWS Grundbesitz GmbH, jeden z czołowych funduszy inwestycyjnych na świecie, cieszący się ponad 60-letnim doświadczeniem i reputacją. Dziś Stary Browar to manifest miejskiego życia: zakupy i spotkania ze znajomymi w ceglanych wnętrzach wypełnionych dziełami sztuki oferujący nieustająco liczne okazje do jakościowego spędzania czasu: wystawy, koncerty, pokazy mody, spotkania autorskie, warsztaty, relaks w parku. Codziennie.