Dzień Otwartego Notariatu – bezpłatne porady już jutro

Kupno domu, sprzedaż mieszkania, sporządzenie testamentu, przekazanie majątku najbliższym – to sprawy, z którymi większość ludzi ma styczność choć kilka razy w życiu. W jaki sposób zadbać, by wszystko było zgodne z prawem? Warto skorzystać z porady specjalisty, czyli notariusza. Już jutro, w 19 miastach Polski, w tym także w Poznaniu, w godzinach 10:00-16:00, będzie […]

Kupno domu, sprzedaż mieszkania, sporządzenie testamentu, przekazanie majątku najbliższym – to sprawy, z którymi większość ludzi ma styczność choć kilka razy w życiu. W jaki sposób zadbać, by wszystko było zgodne z prawem?

Warto skorzystać z porady specjalisty, czyli notariusza. Już jutro, w 19 miastach Polski, w tym także w Poznaniu, w godzinach 10:00-16:00, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad. Dzień Otwartego Notariatu jest organizowany już po raz dziewiąty przez Krajową Radę Notarialną.

Notariusze będą wyjaśniać wszelkie możliwe rozwiązania prawne dla danej sprawy i udzielać praktycznych informacji w danych obszarach prawa. To również okazja, by dowiedzieć się, jakie czynności wykonywane są w kancelariach notarialnych i jaki jest zakres kompetencji notariuszy.

„Z obserwacji notariuszy i ich codziennej praktyki jasno wynika, że osobom dokonującym czynności prawnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby w pełni świadomie podejmować decyzje dotyczące ich majątków. Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii”

not. Lech Borzemski, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu

W Poznaniu akcja odbywać się będzie w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej, przy al. Niepodległości 2.