“Dzień bez futra – Oddaj Głos Zwierzętom”. Będą zbierać podpisy pod nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt

Z okazji obchodzonego jutra Dnia Bez Futra, stowarzyszenie Otwarte Klatki organizuje akcję, podczas której będzie można podpisać się pod projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która ma zakazać hodowli na futra w Polsce.

“Dzień Bez Futra – Oddaj Głos Zwierzętom” to akcja, która ma na celu m.in. wskazać problem, jakim jest dopuszczenie hodowli zwierzątt na futra w Polsce.

Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Bez Futra, już jutro, na ul. Półwiejskiej przy Pomniku Starego Marycha Stowarzyszenie Otwarte Klatki będzie zbierać podpisy pod zapisami projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Organizatorzy liczą, że uda się przekonać posłów do działań nad ustawą o ochronie zwierząt, wskazując m.in. na poparcie społeczeństwa i wyniki badań opinii publicznej, z których wynika, że ponad 66% społeczeństwa chciałoby zakazu hodowli lisów i jenotów na futro. 

Jak wskazują społecznicy, co roku wiele zwierząt w Polsce ginie zanim osiągną wiek dorosły i są obdzierane ze swych futer w celach zarobkowych. Ich życie jest nie tylko krótkie i tragicznie zakończone, ale także ciężkie, z uwagi na złe warunki, w jakich są przetrzymywane. Stowarzyszenie wskazuje m.in. na ciasne klatki, w których stłoczone są zwierzęta.

Petycję, pod którą będą jutro zbierane podpisy można poprzeć również online.

Happening na ul. Półwiejskiej odbywać się będzie w niedzielę, w godzinach 12:00-14:00.