Korki na ulicach Poznania

Jak rozpoczyna się nowy tydzień na poznańskich ulicach? Niestety, nie udało się uniknąć korków. Kierowcy stoją w kolejkach samochodów w wielu miejscach miasta oraz na drogach dojazdowych.

Na północy Poznania zakorkowana ul. Obornicka w obie strony, ul. Strzeszyńska, ul. Mieszka I w kierunku centrum miasta, ul. Umultowska i Lechicka. Korkuje się ul. Serbska na dojeździe do ul. Lechickiej, most Lecha, ul. Bałtycka i Gdyńska w kierunku mostu Lecha.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość również na ul. Gnieźnieńskiej, Głównej oraz Krańcowej w kierunku ul. Głównej, a także na ul. św. Michała.

Korkuje się ul. Warszawska, Jana Pawła II od strony Ronda Rataje w kierunku Ronda Śródka, ul. Wyszyńskiego, Estkowskiego i Garbary.

Utrudnienia na al. Niepodległości i ul. Pułaskiego.

W rejonie Jeżyc korki na ul. Lutyckiej, Niestachowskiej, al. Wielkopolskiej, Dąbrowskiego, Bukowskiej.

Korki także na ul. Grunwaldzkiej i Grochowskiej oraz na ul. Głogowskiej na wysokości Górczyna.

Korkuje się odcinek między Rondem Ratajem a AWF. Ul. Hetmańska to powolna jazda dla kierowców jadących z Żegrza w kierunku Ronda Starołęka – korek już przed ul. Inflancką. Kierowcy postoją również na ul. Starołęckiej od ul. Fortecznej i na ul. Hetmańskiej od Drogi Dębińskiej do Ronda Starołęka.

Na Wildzie korkuje się ul. Dolna Wilda między ul. Piastowską a Czwartaków w obu kierunkach. Tłoczno na ul. Rolnej oraz na ul. Opolskiej, szczególnie w rejonie ul. 28 Czerwca 1956 i pętli na Dębcu. Korkuje się także ul. Czechosłowacka przy ul. Góreckiej.

Więcej czasu potrzeba także na dojechanie do Poznania. Zakorkowała się ul. Armii Poznań w Luboniu w kierunku Dolnej Wildy. Korek na trasie S11 z Kórnika do Poznania – korek od węzła Koninko do zjazdu na autostradę A2. Sama autostrada ze spowolnionym ruchem na odcinku od wysokości Minikowa do węzła Poznań Krzesiny w kierunku Warszawy.