Nawałka nie pomógł. Lech przegrywa z Cracovią

W meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Cracovią 0:1. Jedynego gola strzelił w 55. minucie Mateusz Wdowiak. Był to pierwszy mecz Adama Nawałki jako trenera “Kolejorza”. Zespół z Poznania pozostał na ósmym miejscu w tabeli. Cracovia awansowała na 12. pozycję.

Seria porażek niebiesko-białych nie została przerwana. Nowy szkoleniowiec drużyny – Adam Nawałka nie przerwał pechowej passy. Lech Poznań od 2 sierpnia nie potrafi wygrać meczu na wyjeździe.

Słaba skuteczność i defensywa, która nie potrafiła powstrzymać gospodarzy sprawiła, że Kolejorz już od 5 minut nie potrafił wyklarować sobie groźnej akcji. Mecz sprawiał wrażenie mało dynamicznego spotkania, piłkarze nie wykazywali determinacji potrzebnej do wygrania spotkania. Poza debiutem nowego trenera ekipy z Poznania o meczu można byłoby szybko zapomnieć.