Taniec, fitness, tenis czy multisport? POSiR przygotowało półkolonii w ramach Akcji Zima

Ruszyły zapisy na poznańskie półkolonie organizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.  Oferta pozwala na aktywne spędzenie ferii zimowych, które w Wielkopolsce rozpoczną się już w połowie stycznia.

Podczas półkolonii organizowanych przez POSiR wykorzystywana jest baza i zaplecze sportowe Ośrodków na terenie całego Poznania. W ramach Akcji Zima dostępne są dwa pięciodniowe turnusy, po jednym w każdym tygodniu ferii.

W pierwszym, czyli w dniach 14-18 stycznia 2019 odbywać się będzie turnus multisportowy na Chwiałce, przy ul. Spychalskiego, a także półkolonie z tenisem ziemnym, które odbywać się będą w Oddziale Rataje na os. Piastowskim.

Z kolei w drugim tygodniu, czyli 21-25 stycznia 2019 roku, zaplanowano półkolonie multisportowe na Chwiałce oraz turnus taneczny i fitness w Oddziale Rataje.

Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-13 lat.

Jak informują POSiR, zajęcia na Chwiałce odbywać się będą w godzinach 7:30-16:30, a dzieci będą spędzać czas na sportach zespołowych, bowlingu, pływaniu, wizytach na lodowisku, grach i zabawach. Pojawią się również atrakcje pozasportowe, takie jak np. Wyjście do kina czy zwiedzanie Poznania.

Podczas półkolonii tenisowych przedstawione będą tajniki tenisa ziemnego, w tym także doskonalenie umiejętności gry. Uczestnicy zostaną podzieleni przez instruktorów na grupy według poziomu zaawansowania, dzięki czemu wszyscy będą mogli spędzić dobrze czas. Także i w tym przypadku pojawią się gry, zabawy sportowe, a także wyjścia na basen, do kina, na lodowisko i na kręgielnię.

Z kolei uczestnicy turnusu tanecznego i fitness będą zajmować się zajęciami, które m.in. budują świadomość ciała, pamięć ruchową, koordynację ciała, muzykalność oraz poczucie rytmu. Zajęcia dostosowane będą do wieku i potrzeb dzieci. Półkolonia to okazja zarówno dla tych, którzy już tańczą, jak i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć. Podczas tego turnusu również zaplanowano wyjścia do kina, na lodowisko czy basen.

Za turnus multisportowy trzeba zapłacić 350 złotych od osoby, a za turnus tenisowy oraz taneczny 400 złotych. Przygotowano jednak zniżkę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym Poznania – takie osoby zapłacą 200 złotych od osoby za każdy z turnusów.

Każdy z uczestników będzie miał zapewnione śniadanie, obiad oraz napoje i owoce. Zajęcia odbywać się będą w grupach maksymalnie 20-osobowych.

Zapisy są przyjmowane osobiście w Młodzieżowym  Ośrodku  Sportowym  przy  ul.  Gdańskiej  1  (Śródka) oraz  mailowo pod adresem: k.michalak@posir.poznan.pl. Informacje telefoniczne są dostępne pod numerem 6187723 29 oraz online.