“Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” – dziś ostatni dzień poświątecznej akcji

Jeszcze tylko dzisiaj można dołączyć do akcji “Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”, która odbywa się w 50 miastach i miasteczkach w całej Polsce, w tym także w Poznaniu.

Cele akcji są dwa – po pierwsze pomoc innym, po drugie walka z marnowaniem żywności. Polacy często kupują zdecydowanie za dużo jedzenia, niż jest to potrzebne. Szczególnie często “nadwyżki” zdarzają się w okresie różnych świąt. “Nadwyżki” zwykle wyrzucane są do kosza, co jest marnowaniem żywności.

W ramach akcji “Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” powstały „jadłodzielnie”, czyli miejsca, w których można przekazać potrzebującym nadmiar poświątecznej żywności. 

Przyjmowane jest jedzenie świeże, zdatne do spożycia jeszcze przez conajmniej 24 godziny. Aby przyłączyć się do poświątecznej akcji należy wypełnić formularz na stronie internetowej akcji Podzielmy Się.

Dzielić można się na dwa sposoby – albo samodzielnie zawieźć jedzenie do jadłodajni (wykaz dostępny na stronie internetowej) albo zgłosić chęć udziału w akcji i przekazanie paczki z jedzeniem kierowcy wskazanemu w ramach akcji.