Gmina pod Poznaniem wprowadzi pilotażowy program dofinansowania metody in-vitro. Tak zadecydowali mieszkańcy

Być może jeszcze w drugiej połowie 2019 roku uda się wprowadzić pilotażowy program dofinansowywania metody in-vitro w gminie Tarnowo Podrógne.

Za wprowadzeniem programu opowiedziała się zdecydowana większość, bo 66% mieszkańców, którzy wzięli udział w corocznej ankiecie.

Pierwsza, pilotażowa odsłona będzie funkcjonować z małym budżetem, jednak władze zapowiadają, że z każdym kolejnym rokiem, wraz z rozwojem programu i potrzebami mieszkańców gminy, będzie na ten cel przeznaczanych więcej pieniędzy w gminnym budżecie.

Na razie trwają prace przygotowawcze do uruchomienia programu. Być może uda się go uruchomić jeszcze w drugiej połowie 2019 roku.

Przypomnijmy, że Poznań także dofinansowuje metodę in-vitro wśród swoich mieszkańców u par mających problemy z poczęciem dziecka. Program dofinansowania in vitro z budżetu miejskiego rozpoczął się w sierpniu 2017 roku. Do końca października 2018 roku 152 kobiety zaszły w ciążę, z czego aż 21 to ciąże mnogie. Dzięki programowi do listopada 2018 roku na świat przyszło już 71 dzieci.